Michniewicz podał kadrę na mecz z Belgią. 13 piłkarzy skreślonych

Czesław Michniewicz opublikował listę 23 piłkarzy powołanych na wyjazdowy mecz reprezentacji Polski z Belgią w Lidze Narodów. Selekcjoner, nie licząc zawodników oddelegowanych do młodzieżówki, skreślił 13 nazwisk.

Reprezentacja Polski w środę rozegra drugi mecz w piłkarskiej Lidze Narodów. Biało-czerwoni tym razem zmierzą się z reprezentacją Belgii. Przypomnijmy, że pierwsze spotkanie w turnieju Polacy rozegrali z Walią i wygrali 2:1. Natomiast Belgowie ponieśli klęskę w starciu z Holendrami i przegrali aż 1:4.

Zobacz wideo Czesław Michniewicz odkrywa karty przed hitowym meczem z Belgią

Fatalny bilans Polaków przed meczem z Belgią. Zwycięstwa z czołówką: 0Fatalny bilans Polaków przed meczem z Belgią. Zwycięstwa z czołówką: 0

Przed wylotem do Belgii Czesław Michniewicz nie miał wiele do ukrycia. Cały trening, włącznie z analizą rywali, własnym składem i stałymi fragmentami gry był otwarty dla mediów. - Ale co tu ukrywać? Czy myślicie, że Louis van Gaal czy Roberto Martinez interesuje nasz skład? My też skupiamy się bardziej na sobie. Poza tym kadra jest dla kibiców. To oni przede wszystkim chcą wiedzieć jak najwięcej, a wy im tej wiedzy dostarczacie. No i dzięki temu też macie więcej pracy - śmiał się w ostatnich dniach Czesław Michniewicz.

Znamy kadrę na mecz Polski z Belgią. Michniewicz zrezygnował z 13 piłkarzy

W środę poznaliśmy kadrę 23 zawodników, którzy będą mieli szansę pojawić się na boisku. Michniewicz skreślił 13 zawodników. W meczu z Belgią na pewno nie zagrają: Kamil Grabara, Tomasz Kędziora, Marcin Kamiński, Patryk Kun, Kamil Pestka, Krystian Bielik, Jacek Góralski, Kamil Jóźwiak, Konrad Michalak, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Kamil Grosicki i Przemysław Płacheta. Do tego należy dorzucić jeszcze Jakuba Kiwiora i Sebastiana Walukiewicza, którzy wyjechali na zgrupowanie kadry młodzieżowej. Ta we wtorek przegrała z Niemcami 1:2 i straciła szanse na awans na mistrzostwa Europy.

Reprezentacja Polski U21Łzy i wściekłość Polaków po meczu z Niemcami. "I co ja mam powiedzieć?"

Nasi korespondenci obecni na zgrupowaniu reprezentacji Polski potwierdzili skład, w jakim wystąpią Polacy w meczu z Belgią. Jeżeli w ostatnim momencie nie nastąpią zmiany, to o punkty Polacy zagrają w takim oto zestawieniu:

Bartłomiej Drągowski - Robert Gumny, Kamil Glik, Jan Bednarek, Tymoteusz Puchacz - Jakub Kamiński, Grzegorz Krychowiak, Szymon Żurkowski, Sebastian Szymański - Piotr Zieliński - Robert Lewandowski.

Po raz ostatni Polska i Belgia grały ze sobą w eliminacjach do Euro 2008. W obu przypadkach lepsi byli biało-czerwoni. 15 listopada 2006 roku wygrali 1:0 po bramce Radosława Matusiaka, natomiast niemal dokładnie rok później, 17 listopada 2007 roku Polska wygrała 2:0 po dwóch trafieniach Euzebiusza Smolarka.

Początek spotkania o godzinie 20:45. Relacja na żywo w Sport.pl i aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Robert Lewandowski i Przemysław Tytoń, polscy bohaterowie inauguracji Euro 2012. Na dole strefa kibica na Placu Defilad w WarszawieDachy, trumny i puste ulice. Tak równo 10 lat temu zaczynało się Euro 2012 w Polsce

Kadra reprezentacji Polski na mecz z Belgią w Lidze Narodów:

 1. Wojciech Szczęsny
 2. Matty Cash
 3. Mateusz Wieteska
 4. Tymoteusz Puchacz
 5. Jan Bednarek
 6. Szymon Żurkowski
 7. Adam Buksa
 8. Karol Linetty
 9. Robert Lewandowski
 10. Grzegorz Krychowiak
 11. Karol Świderski
 12. Łukasz Skorupski
 13. Jakub Kamiński
 14. Mateusz Klich
 15. Kamil Glik
 16. Robert Gumny
 17. Damian Szymański
 18. Bartosz Bereszyński
 19. Sebastian Szymański
 20. Piotr Zieliński
 21. Nicola Zalewski
 22. Bartłomiej Drągowski
 23. Przemysław Frankowski
Więcej o: