Ukraińcy wybrali kraj, któremu będą kibicować na MŚ 2022. Piękny gest wobec Polaków

Takiego gestu ze strony dziennikarzy ukraińskiej Trybuny się nie spodziewaliśmy. Ich drużyna narodowa nie zagra na mistrzostwach świata w Katarze, ale bardzo szybko znaleźli oni zespół, któremu będą kibicować. Wyborem pochwalili się w mediach społecznościowych.

"Chcieliśmy, żebyście się uśmiechali i płakali tylko łzami radości" - napisał Roman Jaremczuk po przegranej reprezentacji Ukrainy w finale baraży 0:1 z Walią. "Nigdy nie zapomnę szatni w Cardiff. Przez 20 minut po meczu po prostu siedzieliśmy w ciszy" - dodał na Instagramie Serhij Sydorczuk. To były trudne chwili dla ukraińskich piłkarzy i kibiców, ale z inicjatywą wychodzą dziennikarze Trybuny, którzy szybko podnieśli się po porażce

Zobacz wideo

Polska zespołem, któremu będą kibicować Ukraińcy. Piękny gest

"Chociaż nie pojechaliśmy na mistrzostwa świata, będziemy mieli komu kibicować" - napisano na Twitterze ukraińskiej Trybuny pod zdjęciem, na którym widzimy dwóch mężczyzn ubranych w barwy narodowe Ukrainy, a nad nimi na ekranie telewizora jest... skład reprezentacji Polski. Nad telewizorem zaś kibicowski szalik z napisem "Polska". 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Wokół meczu Ukrainy z Walią krążyło wiele kontrowersji. Szczególnie po braku reakcji sędziego na ewidentny faul w polu karnym. Arbiter Mateu Lahoz nawet nie podszedł do ekranu, aby obejrzeć powtórkę całej sytuacji. Reprezentacja Ukrainy mogła już w pierwszej połowie doprowadzić do remisu, a tak pozbawiono jej szansy na awans. 

Reprezentacja Polski zagwarantowała sobie udział w mistrzostwach świata już w marcu. Do finału baraży awansowała dzięki walkowerowi. W półfinale Biało-Czerwoni mieli się bowiem zmierzyć z Rosją, jednak cała drużyna z kapitanem Robertem Lewandowskim na czele i PZPN odmówili gry z krajem, którego władze 24 lutego zaatakowały zbrojnie Ukrainę. To był gest solidarności, który docenił cały świat, a za Polską wstawiły się też inne kraje. W finale baraży Polacy wygrali z kolei 2:0 ze Szwedami. W losowaniu MŚ 2022 trafiliśmy do grupy z Meksykiem, Argentyną oraz Arabią Saudyjską

Ukraińcy w przeszłości wielokrotnie podkreślali, jak ważne jest wsparcie okazane przez Polaków. - Kto udzielił największego wsparcia? Myślę, że Robert Lewandowski - mówił nie tak dawno Andrij Szewczenko, piłkarska legenda Ukrainy i był selekcjoner reprezentacji tego kraju.

Więcej o: