Ale kasa. 11,5 miliona złotych do podziału dla piłkarzy reprezentacji Polski

Poznaliśmy kwotę premii, które otrzymają piłkarze reprezentacji Polski za awans na zbliżające się mistrzostwa świata w Katarze. Polscy piłkarze wzbogacą się o spore pieniądze.

Reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa świata w Katarze po wygranym 2:0 meczu barażowym ze Szwecją. Zwycięstwo sprawiło, że biało-czerwoni pojadą na mundial, ale też otrzymają niemałe premie finansowe. Poznaliśmy dokładne kwoty.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Poznaliśmy kwotę premii. Suma robi wrażenie

Jak ustalił portal meczyki.pl, reprezentanci Polski za awans na mistrzostwa świata w Katarze otrzymają 11,5 miliona złotych do podziału. Kwota ta została ustalona przez prezesa Polskiego Związku Piłki Nożnej, a także radę drużyny. Premię otrzyma także selekcjoner Czesław Michniewicz, jednak jej kwota była ustalona już przy podpisywaniu umowy przez szkoleniowca. 

Robert Lewandowski i Czesław MichniewiczfCzesław Michniewicz do Lewandowskiego: Ty decydujesz Robert

Dzięki awansowi na mundial wzbogaciła się także sama federacja. Polski Związek Piłki Nożnej otrzymał łącznie 12,5 miliona dolarów: 10 milionów za samo pokonanie Szwecji, a 2,5 miliona jako fundusz na przygotowania do finałów mistrzostw świata.

Więcej artykułów o podobnej treści znajdziesz na portalu Gazeta.pl.

Premie dla reprezentantów Polski. Jak się podzielą?

Wypłata będzie podzielona na dwie części: za dziesięć spotkań eliminacyjnych oraz za mecz barażowy ze Szwecją. Kadrowicze podzielą się otrzymaną sumą według systemu punktowego. Trzy punkty przypadną piłkarzom, którzy wystąpili w danym meczu w wyjściowym składzie, dwa tym, którzy weszli z ławki, zaś jeden zawodnikom obecnym w protokole meczowym. Na podstawie łącznej sumy punktów z całych eliminacji dojdzie do podziału finansów. 

Reprezentacja Polski na ZWAR Międzylesie"Cacko" Michniewicza. Selekcjoner zachwycony. "Czekałem na nie w Legii"

Mistrzostwa świata w Katarze rozpoczną się 21 listopada. Reprezentacja Polski zmierzy się w fazie grupowej z Argentyną, Meksykiem oraz Arabią Saudyjską.

Więcej o: