Krychowiak opuścił zgrupowanie. Michniewicz: Rodzinna tragedia

Bez Matty'ego Casha, Grzegorza Krychowiaka, Kamila Jóźwiaka i Arkadiusza Milika trenowali w piątek reprezentanci Polski. Co najmniej dwóch z nich będzie gotowych na najbliższe mecze z Belgią i Holandią w Lidze Narodów. Zgrupowanie za to opuszczą Jakub Kiwior i Sebastian Walukiewicz, którzy wzmocnią reprezentację do lat 21.

Piątkowy trening trwał blisko trzy godziny i podzielony był na dwie części. W pierwszej, która zaczęła się kilka minut po 10, udział wzięli bramkarze, pomocnicy i napastnicy. W drugiej, która zaczęła trenować tuż po pierwszej, uczestniczyli tylko obrońcy.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

W pierwszej części zabrakło Kamila Jóźwiaka, Arkadiusza Milika oraz Grzegorza Krychowiaka. O ile nieobecność dwóch pierwszych nie była zaskoczeniem, o tyle brak trzeciego mocno zastanawiał. Krychowiak zagrał w środę przeciwko Walii (2:1), a zgrupowanie miał opuścić dopiero po sobotnim meczu z Holandią w Rotterdamie.

- Grześka spotkała rodzinna tragedia. Wyjechał na pogrzeb i powinien do nas dołączyć w niedzielę - wytłumaczył po treningu Czesław Michniewicz. Jóźwiak wciąż jest chory, a Milik został w hotelu. - Przechodził zabiegi pod okiem fizjoterapeutów. Zobaczymy, kiedy będzie gotowy do treningu z zespołem - dodał selekcjoner.

Reprezentacja Polski na ZWAR Międzylesie"Cacko" Michniewicza. Selekcjoner zachwycony. "Czekałem na nie w Legii"

W trakcie pierwszego treningu powodem do niepokoju był też Piotr Zieliński. Pomocnik Napoli, mimo że pojawił się z zespołem na boisku ZWAR Międzylesie, to ćwiczył indywidualnie z fizjoterapeutą - Pawłem Bambrem. - To nic poważnego. Piotrek ma lekko naciągnięty mięsień, a w nocy popadało i boisko jest trochę grząskie, nie chcieliśmy ryzykować. Zwłaszcza że oddawaliśmy dużo strzałów - wyjaśnił Michniewicz.

W treningu udział wziął za to Krystian Bielik, który w czwartek narzekał na ból kolana. - Przeszedł badania, wszystko jest okej - powiedział selekcjoner.

Kiwior i Walukiewicz dołączą do kadry U-21

W trakcie drugiej części zabrakło tylko Matty'ego Casha. Obrońca Aston Villi do zespołu dołączy w sobotę. - W niedzielę będzie ćwiczył indywidualnie, na poniedziałek będzie już gotowy - cierpliwie wyjaśniał Michniewicz.

W piątek po treningu zapadła ostateczna decyzja w sprawie dwóch młodszych zawodników. Opuszczą oni zgrupowanie i dołączą do reprezentacji do lat 21, która zagra z Niemcami. To mecz szczególnie ważny, bo zespół Macieja Stolarczyka wciąż ma szansę na udział w barażach o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy.

Robert Lewandowski i Czesław MichniewiczfCzesław Michniewicz do Lewandowskiego: Ty decydujesz Robert

Kadra Stolarczyka wczesnym popołudniem wróciła do Polski po tym, jak w czwartek pewnie pokonała San Marino (5:0). W piątek po godzinie 13 Michniewicz miał rozmawiać z selekcjonerem U-21, by omówić, którzy zawodnicy wyjadą z Warszawy.

- Decyzja jeszcze nie zapadła. Kuba Kamiński i Nicola Zalewski? Oj, zimno - śmiał się Michniewicz, zapytany po piątkowym treningu o zawodników, którzy mogą wzmocnić młodzieżową reprezentację. Już wiadomo, że do drużyny Stolarczyka dołączą stoperzy: Jakub Kiwior oraz Sebastian Walukiewicz.

Więcej o: