Michniewicz żartuje przed meczem z Belgią: Napatrzmy się na piłkę

- Dostaliśmy dzisiaj nowe piłki. Mówiłem zawodnikom, by się na nie napatrzyli, bo w meczu z Belgią za często ich nie dotkniemy - śmiał się Czesław Michniewicz po piątkowym treningu kadry.

A w zasadzie to dwóch treningach, bo Czesław Michniewicz w piątek podzielił piłkarzy na dwie grupy. Najpierw na obiektach KS ZWAR Międzylesie ćwiczyli napastnicy, pomocnicy i bramkarze. Później - obrońcy, z którymi zostali bramkarze. - Takie zajęcia są bardzo przydatne. Pomagają wyeliminować pewne mankamenty czy to całych formacji, czy indywidualnie - wytłumaczył selekcjoner.

Zobacz wideo Adam Buksa o współpracy z Lewandowskim i hierarchii wśród napastników

Robert Lewandowski i Czesław MichniewiczfCzesław Michniewicz do Lewandowskiego: Ty decydujesz Robert

Nowy telebim, ale też nowe piłki na treningu kadry

Michniewicz w piątek był obecny na obu treningach. Zachwycał się nowym telebimem, który pojawił się przy środkowej linii boiska, ale mówił też o piłkach. - Dostaliśmy dzisiaj nowe, zagramy nimi teraz w Lidze Europy. Mówiłem zawodnikom, by się na nie napatrzyli, bo w meczu z Belgią za często ich nie dotkniemy - śmiał się Michniewicz.

Piątkowe sesje treningowe potrwały łącznie blisko trzy godziny. Piłkarze mają teraz wolne do niedzieli. Ale nie sztab. Selekcjoner wraz z analitykiem Hubertem Małowiejskim w piątek po treningu poleciał na wieczorny mecz Belgia - Holandia w Lidze Narodów. Do Polski wraca w sobotę z samego rana. - Na śniadanie będziemy już z powrotem, więc wszystkich przypilnujemy - mrugnął okiem Michniewicz. 

Reprezentacja Polski na ZWAR Międzylesie"Cacko" Michniewicza. Selekcjoner zachwycony. "Czekałem na nie w Legii"

Michniewicz po piątkowym treningu podkreślił, że interesuje go teraz przede wszystkim Belgia. Czyli druga drużyna w rankingu FIFA, z którą Polska w czerwcu w Lidze Narodów zmierzy się dwa razy: 8 czerwca w Brukseli i 14 czerwca w Warszawie.

- Selekcjoner Holandii Louis van Gaal mówi, że Belgia to w tej chwili najlepszy kadrowo zespół na świecie, który leci na mundial. Zaznacza co prawda, że nie wie, czy to najlepsza drużyna, ale fakt jest taki, że zmierzymy się z zespołem naszpikowanym gwiazdami. Sam jestem ciekaw, jak zaprezentujemy się na ich tle - zastanawia się Michniewicz. Mecz Belgia - Polska w środę o 20.45.

Więcej o: