Michniewicz podjął decyzję. Dwóch obrońców opuszcza kadrę. Rzecznik PZPN potwierdza

Sebastian Walukiewicz i Jakub Kiwior opuszczają zgrupowanie pierwszej reprezentacji Polski. Czesław Michniewicz puścił obu zawodników na kadrę U-21, która walczy o awans na mistrzostwa Europy. Młodzieżowców czeka kluczowy mecz z Niemcami.

Jakub Kamiński, Nicola Zalewski, Sebastian Walukiewicz i Jakub Kiwior - to piłkarze, którzy wiedzieli, że mogą opuścić zgrupowanie reprezentacji Polski, aby pomóc kadrze U-21 w walce o awans na mistrzostwa Europy. Czesław Michniewicz wiedział o tym na długo przed czerwcowym zgrupowaniem i w końcu ustalił z Maciejem Stolarczykiem, kto może przejść do młodzieżówki. Będą to Walukiewicz i Kiwior, a więc dwaj obrońcy.

Zobacz wideo Analizujemy: czy Grabara popełnił błąd? "Zagubieni w trójkącie bermudzkim"

Walukiewicz i Kiwior opuszczają kadrę. Będą walczyć z Niemcami o mistrzostwa Europy

O tym, że Michniewicz i trener kadry U-21 - Maciej Stolarczyk - będą na ten temat rozmawiać informowaliśmy wcześniej. Obaj piłkarze dołączą do młodzieżowej reprezentacji Polski jeszcze dziś, tj. piątek 3 czerwca - informuje na Twitterze Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN i menedżer kadry.

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Reprezentacja Polski U-21 utrzymała szansę na awans do MME po potknięciu się Izraela, który zaskakująco przegrał w ostatnim meczu 0:1 z Łotwą. Nasi kadrowicze grali w przedostatniej kolejce z drużyną San Marino. Cel? Tylko zwycięstwo, aby zachować miejsce wicelidera gwarantujące awans do kolejnego etapu turnieju. Cel udało się osiągnąć, bo Polacy wygrali to spotkanie 5:0.

Obecnie Polska zajmuje drugie miejsce z 18 punktami na koncie. Dwa punkty mniej na kolejkę przed końcem kwalifikacji ma Izrael. Teraz Biało-Czerwoni muszą postarać się o trzy punkty w starciu z Niemcami, którzy prowadzą w tabeli eliminacji lub liczyć na przegraną Izraela z San Marino. Jeśli Izrael wygra, a Polska zremisuje oba kraje będą miały tyle samo punktów. A w takim przypadku o lepszej pozycji decyduje większa liczba punktów zdobytych w bezpośrednich meczach. U siebie przegraliśmy z Izraelem 1:2, na wyjeździe zremisowaliśmy 2:2.

Oba mecze zostaną rozegrane we wtorek, 7 czerwca. Euro U-21 w 2023 zostanie rozegrane w Rumunii i Gruzji. Turniej odbędzie się w dniach od 9 czerwca do 2 lipca.

Więcej o: