Trening i... "pa, pa! lecę". Michniewicz ma ważny powód

Jak informuje Interia, Czesław Michniewicz opuści w piątek zgrupowanie reprezentacji Polski. Po porannym treningu selekcjoner uda się do Brukseli, by ze stadionu oglądać mecz Belgia - Holandia, czyli spotkanie naszych rywali w nadchodzących meczach Ligi Narodów.

W środę reprezentacja Polski rozpoczęła zmagania w Lidze Narodów. W pierwszym meczu biało-czerwoni zmierzyli się przed własną publicznością z Walią. Spotkanie nie układało się najlepiej dla naszych piłkarzy. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy rywale objęli prowadzenie za sprawą Jonathana Williamsa. Na szczęście Polacy zdołali odwrócić losy meczu i wygrali to spotkanie 2:1 po golach Jakuba Kamińskiego i Karola Świderskiego.

Zobacz wideo

Michniewicz opuści zgrupowanie reprezentacji Polski

Przed Polakami teraz spotkania z Belgią i Holandią. Jak informuje portal interia.pl, Czesław Michniewicz poprowadzi piątkowy trening reprezentacji Polski, po czym opuści zgrupowanie. Trener polskiej kadry poleci do Brukseli, gdzie będzie oglądać mecz Ligi Narodów właśnie między Belgią a Holandią, aby jak najlepiej przygotować się do spotkań z tymi zespołami. Wraz z Michniewiczem do Brukseli poleci także Hubert Małowiejski, szef banku informacji reprezentacji Polski.

Przed Czesławem Michniewiczem także bardzo ważna decyzja. Kadra U-21 pokonała w czwartek San Marino 5:0, a dzięki niespodziewanemu zwycięstwu Łotwy nad Izraelem, Polacy nadal mają szansę na grę w barażach o awans na młodzieżowe mistrzostwa Europy. W tym celu potrzebne będą zwycięstwa z Niemcami i San Marino. Z tego powodu powołani na zgrupowanie seniorskiej kadry Kamiński, Zalewski, Walukiewicz czy Kiwior, mogą je opuścić i pojechać na zgrupowanie kadry prowadzonej przez Macieja Stolarczyka. Decyzję Michniewicza powinniśmy poznać jeszcze w piątek.

Już w środę ósmego czerwca Polacy rozegrają kolejny mecz w Lidze Narodów. Tym razem zmierzą się na wyjeździe z reprezentacją Belgii. Trzy dni później ich rywalem będzie Holandia. Ostatnie spotkanie polskiej kadry odbędzie się 14 czerwca. Wtedy ponownie biało-czerwoni zagrają z Belgami, ale tym razem na własnym stadionie.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.