Szkocja reaguje na mecz z Ukrainą: Upokarzające

- Upokorzenie, beznadziejni, bardzo słabi - to tylko niektóre ze słów szkockich dziennikarzy na temat gry Szkocji w meczu z Ukrainą w półfinale baraży o mistrzostwa świata. Eksperci doceniają też znakomitą grę Ukrainy.

Ukraińcy wygrali w Glasgow półfinałowy mecz barażowy ze Szkocją 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Andrij Jarmołenko (33. minuta), Roman Jaremczuk (49.) i Artem Dowbyk (95.), a dla gospodarzy Callum McGregor (79.).

Zobacz wideo

Britain Scotland Ukraine WCup 2022 SoccerUkraina urządziła pokaz siły. "Nadzwyczajne, absolutnie porywające, zero strachu"

"Ukraińcy byli dużo lepsi"

Szkoci są bardzo rozczarowani takim wynikiem. Nie szczędzą gorzkich słów pod adresem swoich zawodników.

- Nie możemy się zdecydować, czy jesteśmy zbyt zmęczeni, zbyt niezorganizowani, zbyt szanujemy rywala, czy też wszystkie powyższe - przyznał Douglas Barrie, dziennikarz "Daily Record".

- Gratulacje dla Ukrainy, dużo lepszej drużyny tego wieczoru. Z łatwością zawodnicy poruszali się na boisku i wyglądali zdecydowanie lepiej w każdym obszarze bramki - napisał Angus MacKinnon, dziennikarz agencji AFP.

- Niesamowity występ Ukrainy po wszystkim, co się wydarzyło. I jakie oświadczenie złożyli ci zawodnicy dla swojego kraju. Szkocja odchodzi od najlepszych, ale Ukraina zasłużyła na zwycięstwo - napisał Peter Smith, dziennikarz "Sky Sports".

- Dużo będzie się mówiło o tym, jak słaba była dziś Szkocja, ale uważam, że Ukraina od pierwszej do 90 minuty była wyjątkowa - ocenił Graham Falk, dziennikarz "The Scotsman".

- Gratulacje dla Ukrainy. Będziemy za tobą przez resztę drogi. Zasłużone zwycięstwo dzisiejszego wieczoru, wspaniały występ, zwłaszcza w pierwszej połowie i wielkie serce w drugiej - napisał dziennikarz Alasdair Mackenzie.

- Niektórzy z tych ukraińskich zawodników nie grali od grudnia. To upokarzające dla Szkocji. Są beznadziejni i ogrywani - dodał Alex Batt.

- Szkocja była tak doskonała w ostatnich meczach, ale dzisiejszego wieczoru była bardzo, bardzo słaba - dodał Jordan Young. 

Z kolei inny dziennikarz Robin Bairner zwrócił uwagę na świetne zachowanie szkockich kibiców po meczu. - Spora część kibiców ze Szkocji została, by klaskać ukraińskim piłkarzom - napisał.

Mesut Oezil: Mesut Oezil: "To jasna i ostateczna decyzja". Walczy o grę w Fenerbahce

Ukraina w finale baraży zagra z Walią. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 5 czerwca w Cardiff. Zwycięzca awansuje na MŚ 2022 i zagra w grupie B, gdzie czekają już Anglia, Iran oraz USA.

Więcej o: