Ukraina urządziła pokaz siły. "Nadzwyczajne, absolutnie porywające, zero strachu"

"Nadzwyczajny występ, absolutnie porywająca gra", "Niesamowici", "Pokaz siły" - to tylko niektóre z komplementów pod adresem reprezentacji Ukrainy, która w półfinale baraży do mistrzostw świata pokonała w Glasgow Szkocję 3:1.

- Przed Ukrainą jedno z najtrudniejszych pod względem mentalnym spotkań w historii. Gdy jej piłkarze zagrają o mundial ze Szkocją w Glasgow, wybuchy w Lisiczańsku i innych miastach nie umilkną. Sport wiele razy musiał funkcjonować w cieniu tragedii, czasem nie zdając sobie z niej sprawy, czasem uznając, że tak będzie najlepiej" - pisał Kacper Sosnowski, dziennikarz Sport.pl.

Zobacz wideo

Czesław MichniewiczMichniewicz komentuje Polska - Walia. "Grabara zagrał bardzo dobry mecz"

"Absolutnie porywająca gra Ukraińców"

Ukraińcy wygrali w Glasgow półfinałowy mecz barażowy ze Szkocją 3:1. Bramki dla zwycięzców zdobyli: Andrij Jarmołenko (33. minuta), Roman Jaremczuk (49.) i Artem Dowbyk (95.), a dla gospodarzy Callum McGregor (79.). Ukraińcy zebrali mnóstwo pochwał.

- Ukraińcy to coś innego. To nadzwyczajny występ. Absolutnie porywająca gra w piłkę nożną z niewiarygodną atmosferą w Hampden Park - napisał Gary Lineker, były legendarny angielski piłkarz.

- Piłkarze z Ukrainy, jesteście niesamowici - dodał Michał Kołodziejczyk, dyrektor naczelny Canal+.

- Ukraina prowadzi w Glasgow 2:0, zabrała piłkę Szkotom i nie oddaje. Na razie jest to efektowny pokaz siły Ukraińców - pisał Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl. 

- Ukraina bez normalnego treningu, a jedzie ze Szkotami. Tempo meczu zawrotne - dodał Radosław Nawrot, dziennikarz portalu Interia.pl.

- Oglądam mecz Szkocja - Ukraina w piwnicy, ponieważ Rosja właśnie wystrzeliła 8 pocisków na Ukrainę, a w całym kraju jest alarm przeciwlotniczy. Wyjątkowe doświadczenie. Mimo wszystko Ukraina wygrywa - napisała Olga Tokariuk, dziennikarka dziennika "The Independent".

- Niesamowity mental mają Ukraińcy. Oni wiedzą, że grają o więcej niż tylko wyjazd na mundial, a presja - zamiast ich hamować - dodaje im siły. Zero strachu, zero zawahań, pełna koncentracja - napisał Michał Serafin na Twitterze.

 

W momencie, gdy Ukraińcy podwyższyli prowadzenie na 2:0, zdenerwowani kibice Szkocji zaczęli buczeć i gwizdać.

- Zobaczymy, jak Ukrainie pójdzie w finale barażu, ale już teraz to są momenty, w których uwielbiam symboliczną wielkość sportu. Są, grają, wygrywają, dają nadzieję i odrobinę pokrzepienia. Nie chodzi na szczęście tylko o pieniądze i biznes - przyznał Szymon Ratajczak, komentator Viaplay.

Polonia WarszawaPolonia Warszawa walczy o awans. Pojedynek na szczycie zdecyduje

Ukraina w finale baraży zagra z Walią. Mecz zostanie rozegrany w niedzielę, 5 czerwca w Cardiff. Zwycięzca awansuje na MŚ 2022 i zagra w grupie B, gdzie czekają już Anglia, Iran oraz USA.

Więcej o: