Przeraźliwe gwizdy kibiców reprezentacji Polski. Walijczycy oberwali

Kibice reprezentancji Polski znów gwizdali na rywali, którzy klęczą na jedno kolano w ramach akcji antyrasistowskiej "Black Lives Matter". W środę wygwizdani zostali Walijczycy.

Piłkarze z Wysp Brytyjskich od kilku miesięcy przed każdym meczem klęczą na jedno kolano w ramach akcji antyrasistowskiej "Black Lives Matter", o której więcej można przeczytać tutaj. Nie inaczej było na stadionie we Wrocławiu podczas meczu Polska - Walia w ramach Ligi Narodów.

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Polscy kibice wygwizdali klęczących Walijczyków

Gdy Walijczycy klęczeli, słychać było głośne gwizdy. Nie tylko na stadionie, ale też w przekazie telewizyjnym. To nie pierwszy raz, kiedy polscy fani zachowali się w ten sposób. Również gwizdami zareagowali na identyczny gest rywali we wrześniu ubiegłego roku przy okazji meczu Polska - Anglia.

Polscy piłkarze już dawno temu zdecydowali się, by zamiast klękać, pojawiać się na murawie w opaskach z napisem "Respect". W środowe popołudnie biało-czerwoni też nie uklęknęli.

W Lidze Narodów reprezentacja Polski zagra w grupie A4, a jej rywalami oprócz Walii będą też Belgia i Holandia. Do turnieju finałowego awansuje tylko zwycięzca grupy, z kolei najsłabszy zespół spadnie do dywizji B.

Choć Liga Narodów to rozgrywki oficjalne, dla wielu drużyn jest to też okazja do rozmaitych testów i przygotowań do ważniejszych meczów. Reprezentacja Polski w ten sposób rozpoczyna swoje przygotowania do mistrzostw świata w Katarze, które zostaną rozegrane w listopadzie i grudniu. Cztery mecze LN Polacy zagrają w aktualnej czerwcowej przerwie reprezentacyjnej, dwa kolejne pod koniec września. 

Mecz Polska - Walia można śledzić tutaj.

Więcej o: