Znamy składy na mecz Polska - Walia. Michniewicz postawił na debiutanta

Poznaliśmy wyjściowe jedenastki reprezentacji Polski i Walii na mecz Ligi Narodów, który rozpocznie się o godzinie 18:00 na Tarczyński Arenie we Wrocławiu. Zgodnie z zapowiedziami, w jedenastce Polaków znaleźli się Robert Lewandowski i debiutujący Kamil Grabara. Relacja na żywo na Sport.pl.

Reprezentacja Polski w środowe popołudnie rozpocznie zmagania w Lidze Narodów. Pierwszym rywalem drużyny Czesława Michniewicza będzie we Wrocławiu przygotowująca się do barażu o mundial Walia. Początek spotkania o godzinie 18:00, tymczasem znamy już składy obu drużyn na ten mecz.

Zobacz wideo Kulesza: Piłka uczy pokory. Jestem przygotowany na krytykę

Michniewicz nie zaskoczył. Grabara debiutuje, w ataku Lewandowski

Selekcjoner Czesław Michniewicz nie zaskoczył wyborem wyjściowej jedenastki. W bramce zadebiutuje Kamil Grabara z FC Kopenhaga, a poza tym skład Polaków jest możliwie niemal najsilniejszy. W ataku Robert Lewandowski zagra z Adamem Buksą, w pomocy Michniewicz postawił na czterech środkowych pomocników - Klicha, Góralskiego, Krychowiaka i Zielińskiego.

Skład reprezentacji Polski na mecz z Walią:

Kamil Grabara - Bartosz Bereszyński, Jan Bednarek, Kamil Glik, Tymoteusz Puchacz - Mateusz Klich, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak - Piotr Zieliński - Adam Buksa, Robert Lewandowski.

Reprezentacja Walii do tego meczu podchodzi z dystansem, gdyż za kilka dni zmierzy się z Ukrainą lub Szkocją w finale baraży o mundial. Dlatego też selekcjoner gości Rob Page pozostawił poza kadrą meczową swojej drużyny swoje największe gwiazdy - Garetha Bale'a i Aarona Ramseya. 

Skład reprezentacji Walii na mecz z Polską:

Danny Ward - Chris Gunter, Chris Mepham, Rhys Norrington-Davies - Dylan Levitt, Joe Morrell, Matthew Smith, Wesley Burns, Jonny Williams - Kiefer Moore, Daniel James.

W Lidze Narodów reprezentacja Polski zagra w grupie A4, a jej rywalami oprócz Walii będą także Belgia i Holandia, z którym Polacy zmierzą się w najbliższych dniach. Do turnieju finałowego awansuje tylko zwycięzca grupy, z kolei najsłabszy w niej zespół spadnie do dywizji B. 

Choć Liga Narodów to rozgrywki oficjalne, dla wielu drużyn jest to też okazja do rozmaitych testów i przygotowań do ważniejszych meczów. Reprezentacja Polski w ten sposób rozpoczyna swoje przygotowania do mistrzostw świata w Katarze, które zostaną rozegrane w listopadzie i grudniu. Cztery mecze LN Polacy zagrają w aktualnej czerwcowej przerwie reprezentacyjnej, dwa kolejne pod koniec września. 

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.