Tomaszewski krytykuje Lewandowskiego. "Mam to gdzieś, co będzie w Bayernie

- Sprawy kadry powinny być na pierwszym miejscu, a mówiło się o Bayernie. To mnie najbardziej boli, że temat transferu Roberta Lewandowskiego będzie teraz przez wszystkich wałkowany. A ja mam to osobiście gdzieś, co będzie w Bayernie. Niech se robią, co chcą - powiedział Jan Tomaszewski na temat przyszłości Roberta Lewandowskiego w rozmowie z "Super Expressem".

- Na dziś pewne jest, że moja historia z Bayernem Monachium dobiegła końca. Nie wyobrażam sobie dalszej współpracy - powiedział Robert Lewandowski, kapitan reprezentacji Polski, który podczas konferencji na zgrupowaniach kadry do tej pory zazwyczaj unikał rozmów na temat swoich klubowych spraw.

Zobacz wideo "Zawieszam rękawice (ale tylko na chwilę) na kołku. Nie będzie przeskakiwania z MMA do boksu"

"To co powiedział Robert Lewandowski jest niezrozumiałe"

Te słowa wywołały poruszenie w piłkarskim świecie. Wypowiedź Roberta Lewandowskiego skomentował Jan Tomaszewski, były legendarny bramkarz reprezentacji Polski.

- Muszę przyznać, że to co powiedział Robert Lewandowski jest dla mnie niezrozumiałe. Dlaczego? Dlatego, że Robert powiedział, że dla dobra obydwu stron należy się rozstać. Przepraszam, czy Robert to mówił również w imieniu kierownictwa Bayernu Monachium? Wypowiedzenie tych słów stawia kierownictwu Bayernu Monachium w bardzo trudnej sytuacji. Bo jeśli zgodzą się teraz, by Robert odszedł, to stracą cały honor, jaki dotychczas mieli. Będzie to precedens dla następnych zawodników. Jak komuś będzie się kończyła umowa, to powie, że odchodzi dla dobra sprawy - powiedział Jan Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem".

Był on też rozczarowany faktem, że pytanie o przyszłość Lewandowskiego padło na konferencji prasowej.

- Mam pytanie: to była konferencja reprezentacji Polski czy Bayernu Monachium? Sprawy kadry powinny być na pierwszym miejscu, a mówiło się o Bayernie. Ja teraz też mogę wejść w słowo i zacząć mówić o Piotrze Zielińskim czy Arkadiuszu Miliku. To mnie najbardziej boli, że temat transferu Roberta Lewandowskiego będzie teraz przez wszystkich wałkowany. A ja mam to osobiście gdzieś, co będzie w Bayernie. Niech se robią, co chcą - dodał Tomaszewski.

Odejście Roberta Lewandowskiego może być dużym ciosem dla Bayernu Monachium. Polak od wielu lat udowadnia, że jest w gronie najlepszych napastników świata. Potwierdzają to również jego statystyki. W tym sezonie 33-letni napastnik zagrał 46 spotkań we wszystkich rozgrywkach. Zdobył 50 bramek i miał siedem asyst. Kapitan reprezentacji Polski po raz siódmy w karierze został królem strzelców Bundesligi.

Więcej o:
Copyright © Agora SA