Polacy wbijają szpilkę Garethowi Bale'owi. "Jak tam Twoja forma?"

Oficjalny profil "Łączy nas piłka" na Twitterze postanowił zaczepić Garetha Bale'a przed meczem reprezentacji Polski z Walią w Lidze Narodów. Pracownicy serwisu nawiązali do golfa, który jest jedną z jego największych pasji. - Jak tam Twoja forma? - pytają moderatorzy.

Walia rozpoczyna zgrupowanie na przełomie maja i czerwca od meczu z Polską w Lidze Narodów. UEFA postanowiła zmienić pierwotny termin spotkania ze względu na konieczność rozegrania finału baraży do mistrzostw świata w Katarze, zaplanowanego na 5 czerwca. Walia zapewniła sobie udział w finale dzięki wygranej 2:1 z Austrią po dwóch bramkach Garetha Bale'a. Rywalem kadry prowadzonej przez Roberta Page'a będzie zwycięzca meczu Szkocja - Ukraina. Najbliższy mecz z Polską nie jest zatem dla Walii priorytetem.

Zobacz wideo Kulesza: Piłka uczy pokory. Jestem przygotowany na krytykę

Oficjalny profil Łączy nas piłka zaczepia Garetha Bale'a i nawiązuje do jego pasji

Oficjalny profil "Łączy nas piłka" postanowił dodać więcej emocji przed meczem reprezentacji Polski z Walią. Pracownicy federacji umieścili na Twitterze zdjęcie Wojciecha Szczęsnego sprzed kilku lat na polu golfowym i wbili szpilkę w stronę największej gwiazdy Walijczyków, czyli Garetha Bale'a. "Jak tam Twoja forma, Gareth?" - czytamy w tweecie. ŁNP nawiązało do jednej z pasji Bale'a, czyli golfa. Walijczyk był określany "golfistą" w Realu Madryt przez Thibauta Courtoisa. - Ludzie wyciągają to z kontekstu, ale jestem zadowolony z tego pseudonimu - mówił Bale.

Gareth Bale odnosił się do swojej pasji także po awansie na Euro 2020, gdzie świętował z flagą o treści "Walia, golf, Madryt. W tej kolejności", która jasno sugerowała, jakie Bale miał priorytety. Reprezentacja Polski nie będzie mogła sprawdzić formy Garetha Bale'a na boisku, ponieważ gwiazda kadry prowadzonej przez Roberta Page'a nie zagra z biało-czerwonymi. - Dla nas najważniejszy jest niedzielny mecz, więc podejmowanie jakiegokolwiek ryzyka teraz byłoby nieodpowiedzialne - tłumaczył Page

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Mecz Polska - Walia odbędzie się w środę 1 czerwca we Wrocławiu, a spotkanie rozpocznie się o godzinie 18:00. Transmisja z tego spotkania będzie dostępna do obejrzenia w TVP Sport, TVP 1 i Polsacie Sport Premium 1. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o:
Copyright © Agora SA