Meksyk błysnął przed MŚ w Katarze. Wynik nie pokazuje przewagi

Reprezentacja Meksyku rozpoczęła przygotowania do mistrzostw świata w Katarze. W pierwszym z trzech meczów towarzyskich, jakie Meksyk ma zaplanowane w Stanach Zjednoczonych, grupowi rywale Polaków pokonali Nigerię 2:1. Wynik mógł i powinien być wyższy, ale w pierwszej połowie Meksykanie nie grzeszyli skutecznością.

Meksykanie od początku meczu sprawiali lepsze wrażenie i już w 12. minucie objęli prowadzenie. Po wysokim podaniu piłkę głową do środka pola karnego zgrywał Jesus Gallardo. Ta przeszła aż do Santiago Gimeneza, który zdołał skierować ją do siatki, chociaż blisko udanej interwencji był bramkarz Nigerii. Gallardo mógł podwyższyć wynik niedługo później. Zamykał akcję na dalszym słupku i po wrzutce wślizgiem zdołał skierować piłkę w kierunku bramki, ale znakomicie zachował się golkiper afrykańskiego zespołu, Francis Uzoho. Z pola karnego z woleja próbował także Gimenez, ale przestrzelił. Natomiast uderzenie Andresa Guardado zza pola karnego w 33. minucie obronił dobrze ustawiony Uzoho. W pierwszej części gry Nigeryjczycy nie stworzyli konkretnego zagrożenia i w sumie mieli szczęście, że przegrywali tylko 0:1.

Czesław Michniewicz może wzmocnić kadrę: To Alessio De PetrilloCzesław Michniewicz może wzmocnić kadrę: To Alessio De Petrillo

Niewykorzystane szanse zemściły się w 54. minucie. Dobrym dośrodkowaniem z lewej strony w pole karne popisał się Calvin Bassey, a z około sześciu metrów głową strzelał Cyriel Dessers. Strzelił w miejsce, gdzie stał bramkarz, a piłka jeszcze zrobiła kozioł, ale mimo tego wszystkiego golkiper Meksyku Rodolfo Cota popełnił błąd. Nie opanował piłki, chociaż wydawało się, że już ją co najmniej odbije. I w sumie to zrobił, ale wbił ją sobie do bramki i było 1:1.

Meksykanie wygrali mecz towarzyski. Przed nimi jeszcze kilka sprawdzianów

Taki wynik nie utrzymał się jednak długo. Już dwie minuty później Meksyk ponownie prowadził. Po dobrej akcji piłka trafiła na lewą stronę pola karnego do Santiago Gallardo, który zagrał do środka. Sytuację próbował wyjaśnić William Troost-Ekong, ale fatalnie skiksował i pokonał własnego bramkarza. W drugiej połowie Nigeria miała więcej szans na strzelenie gola, a Meksyk próbował podwyższyć prowadzenie po kontratakach i błędach rywali w rozegraniu na własnej połowie. Wynik nie uległ już jednak zmianie. Meksykanie wygrali 2:1, choć po pierwszej połowie wynik powinien być wyższy.

Drużynę Meksyku czeka teraz prawdziwy maraton spotkań. W USA rozegrają jeszcze dwa mecze: z Urugwajem (3 czerwca) i Ekwadorem (6 czerwca). Potem będą rywalizować w Lidze Narodów w strefie CONCACAF. 12 czerwca zagrają z Suriname, a 15 czerwca z Jamajką.

Tymoteusz PuchaczNiemcy przeliczyli się ws. Puchacza? "Jest mi z tego powodu przykro"

Meksyk to pierwszy grupowy rywal Polaków na mistrzostwach świata. Drużyna Czesława Michniewicza zagra z Meksykanami 22 listopada. Cztery dni później  naszym rywalem będzie Arabia Saudyjska, a 30 listopada rozgrywki grupowe zakończymy meczem z Argentyną.