Czesław Michniewicz może wzmocnić kadrę: To Alessio De Petrillo

Alessio De Petrillo może ponownie współpracować z Czesławem Michniewiczem. Selekcjoner biało-czerwonych rozważa dołączenie Włocha do sztabu szkoleniowego - informuje Interia.

Czesław Michniewicz jest selekcjonerem reprezentacji Polski od 31 stycznia. Jednym z tematów dyskusji po ogłoszeniu nowego selekcjonera był jego sztab szkoleniowy, a media typowały, że Jerzy Dudek oraz Łukasz Piszczek będą współpracować z nowym selekcjonerem. Ostatecznie Dudek i Piszczek nie znaleźli się w sztabie, a wraz z Michniewiczem współpracuje m.in. Kamil Potrykus, Andrzej Dawidziuk czy Hubert Małowiejski.

Zobacz wideo Kulesza: Piłka uczy pokory. Jestem przygotowany na krytykę

Michniewicz znów będzie współpracował z Alessio De Petrillo? Selekcjoner poważnie to rozważa

Interia informuje, że Czesław Michniewicz rozważa ponowną współpracę z Alessio De Petrillo, który specjalizuje się w przygotowaniu gry defensywnej i systemów taktycznych. Włoch współpracował z Czesławem Michniewiczem w Legii Warszawa od stycznia do października zeszłego roku. De Petrillo przestał pracować w Legii z końcem 2021 roku po tym, jak do klubu wrócił Aleksandar Vuković, który zajął miejsce Marka Gołębiewskiego.

Portal legia.net pisał pod koniec 2020 roku, że Czesław Michniewicz poznał Alessio De Petrillo podczas wizyty we Włoszech, jeszcze pracując w roli selekcjonera kadry do lat 21. Włoch posiada uprawnienia UEFA Pro i ma ponad 18-letnie doświadczenie w pracy szkoleniowej. De Petrillo dawniej prowadził takie kluby, jak AC Monza, Alessandria, AC Prato czy Gubbio Calcio. Michniewicz nie wykluczał współpracy z Włochem już w kwietniu w wywiadzie dla "Piłki Nożnej". - Alessio mógłby więc być moimi oczami i uszami w Italii - twierdził selekcjoner.

Reprezentacja Polski zagra cztery mecze w czerwcu w ramach Ligi Narodów. Kadra prowadzona przez Czesława Michniewicza zagra 1 czerwca z Walią, a później czekają ją starcia z Belgią (8 i 14 czerwca) oraz Holandią (11 czerwca).

Więcej o: