Czesław Michniewicz pisze do Gabriela Sloniny, który wybrał reprezentację

Gabriel Slonina obiecał grać dla Polski, ale ostatecznie zdecydował się reprezentować Stany Zjednoczone. Czesław Michniewicz napisał na Twitterze, że rozumie decyzję bramkarza i życzy mu powodzenia w przyszłości.

Gabriel Slonina znalazł się na liście 39 piłkarzy powołanych do reprezentacji Polski na czerwcowe zgrupowanie przed meczami Ligi Narodów. Bramkarz Chicago Fire spotkał się z Czesławem Michniewiczem i otrzymał koszulkę z numerem "1". Ostatecznie Slonina zdecydował, że w przyszłości będzie występował w kadrze Stanów Zjednoczonych. "Moje serce jest amerykańskie. Ten kraj dał mi i mojej rodzinie wszystkie możliwości, o jakie mogliśmy prosić. Ameryka to mój dom i będę ją reprezentował" - poinformował bramkarz.

Zobacz wideo Lech Poznań może stracić kluczowych piłkarzy przed LM. "Po takim sezonie stali się atrakcyjni"

"Powodzenia Gabryś". Michniewicz komentuje decyzję Sloniny o wyborze kadry USA

Czesław Michniewicz zabrał głos po decyzji Gabriela Sloniny o wyborze kadry Stanów Zjednoczonych i zdradził, kiedy się dowiedział o decyzji bramkarza. "Wczoraj Gabriel poinformował mnie o swojej decyzji odnośnie wyboru kadry USA, w której w przyszłości zamierza występować. Podziękował za zaangażowanie PZPN i poświęcony mu czas. To nie była dla niego łatwa decyzja. Powodzenia Gabryś" - napisał Michniewicz na Twitterze.

Zbigniew Boniek, były prezes Polskiego Związku Piłki Nożnej, ujawnił, że Gabriel Slonina wcześniej dwukrotnie otrzymał powołanie do reprezentacji Polski, ale sukcesywnie odmawiał. Z kolei Adam Godlewski z portalu Sportowy24.pl zdradził, że Amerykanie mieli nie grać czysto w sprawie Sloniny. "Oni wywierali ogromną presję nie tylko na zawodnika, ale i na jego rodzinę mieszkającą w USA. Co tylko dowodzi skali talentu Gabriela" - pisze Godlewski.

Co musiałoby się stać, gdyby Gabriel Slonina przyleciałby jednak na zgrupowanie reprezentacji Polski i kadra chciała go zaklepać? Bramkarz Chicago Fire musiałby zagrać w meczu oficjalnego turnieju (faza grupowa lub finały mistrzostw Europy) lub wystąpić w trzech oficjalnych spotkaniach w danej reprezentacji.

Więcej o: