Z kim zagra Polska przed mundialem? Czesław Michniewicz ujawnił szczegóły

Nie Brazylia, a... reprezentacja Chile będą rywalami "Biało-Czerwonych" przed zbliżającymi się Mistrzostwami Świata w Katarze. Potencjalnego przeciwnika w rozmowie z TVP Sport ujawnił selekcjoner naszej kadry, Czesław Michniewicz. - Będziemy mieć jeden mecz towarzyski - podkreślał szkoleniowiec.

Reprezentacja Polski przygotowuję się do rozgrywek Ligi Narodów. Kadra Czesława Michniewicza zagra w czerwcu z Walią, Belgią i Holandią. Choć zmagania organizuje UEFA, będzie to szansa dla polskiego szkoleniowca do przetestowania nowych wariantów taktycznych przed mistrzostwami świata w Katarze. Wszystko przez to, że terminarz FIFA jest dość napięty i pozwala na rozegranie tylko jednego sparingu przed mundialem. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Sławomir PeszkoPeszko wspomina "chrzest" w kadrze. "Zawodnicy zrobili tunel"

Biało-Czerwoni zagrają z Chile? Michniewicz potwierdza

Wiele wskazywało na to, że "Biało-Czerwoni" zmierzą się z reprezentacją Brazylii. Okazuje się jednak, że nasi kadrowicze zmierzą się z innym rywalem z Ameryki Południowej. 

– Podczas Ligi Narodów chcemy porotować ustawieniem, popróbować wariantów, bo później nie będzie wiele okazji. Będziemy mieć jeden mecz towarzyski – i wszystko na to wskazuje, że w połowie listopada rywalem będzie Chile – mówił w rozmowie z TVP Sport Czesław Michniewicz. 

Z Chile do tej pory zmierzyliśmy się tylko raz. Tuż przed Mistrzostwami Świata w 2018 roku "Biało-Czerwoni" zremisowali z nimi w Poznaniu 2:2. Gole dla Polski zdobyli Robert Lewandowski (30. minuta) i Piotr Zieliński (34. minuta). Konfrontacja z Chile miała być próbą generalną przed starciem z prezentującą podobny styl Kolumbią na mistrzostwach świata, z którą ostatecznie nasi reprezentanci przegrali w Rosji 3:0. 

Britain Scotland Poland SoccerW jakich strojach Polacy zagrają na MŚ? Prezentacja we wrześniu

Z kim zagramy w Katarze?

Mundial w Katarze rozpocznie się w poniedziałek, 21 listopada. Swój pierwszy mecz reprezentanci Polski zagrają następnego dnia. Rywalami Polaków będzie Meksyk. Początek spotkania na stadionie 974 w Dausze o godzinie 17:00 czasu polskiego. Pięć dni później Polacy zagrają z Arabią Saudyjską o godzinie 14:00 na Education City Stadium. Ostatni mecz "Biało-Czerwoni" zagrają z Argentyną 30 listopada o godzinie 20:00.

Więcej o: