W jakich strojach Polacy zagrają na MŚ? Produkcja jeszcze nie ruszyła

Reprezentacja Polski wystąpi na mistrzostwach świata w Katarze, co oznacza, że na tę imprezę otrzyma specjalny komplet strojów. Jednak nieprędko przekonamy się, jak będą wyglądały nowe trykoty naszych piłkarzy.

Reprezentacja Polski tradycyjnie na każdej wielkiej imprezie występuje w specjalnie przygotowanym komplecie strojów. Tak też będzie podczas mistrzostw świata w Katarze, które po raz pierwszy w historii odbędzie się nie latem, a dopiero pod koniec roku (21 listopada - 18 grudnia). Dlatego kibice muszą także zaczekać na prezentację nowych trykotów kadry

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Kiedy poznamy stroje Polaków na mundial? Rzecznik PZPN zdradził datę

Jak podaje portal Weszlo.com, produkcja strojów Polaków na mundial jeszcze nie ruszyła. PZPN jednak już dawno wybrał model, jaki finalnie przywdzieją podopieczni Czesława Michniewicza. Prezentacja nowych strojów reprezentacji Polski ma nastąpić we wrześniu. - Za dużo powiedzieć w tym temacie nie mogę. Natomiast faktycznie we wrześniu powinniśmy zagrać już w nowych koszulkach - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN i team menedżer reprezentacji Polski, cytowany przez Weszlo.com. 

Christian EriksenEriksen opuści Brentford? Duńczyk może przebierać w ofertach

Firma Nike, która od 2008 roku odpowiada ze produkcję strojów Polaków, właśnie na wrzesień zaplanowała prezentację nowych produktów i towarzyszącą im kampanię reklamową. Amerykańska firma odpowiada za przygotowanie strojów także innych finalistów mundialu. Są to m.in. USA, Holandia, Anglia, Francja, Brazylia i Portugalia.

O strojach Polaków wiadomo na razie tylko tyle, że będą wykonane w klasycznych kolorach, czyli bieli i czerwieni. Pierwszy komplet ma składać się z białej koszulki i czerwonych spodenek. Stroje rezerwowe będą natomiast w pełni czerwone.  

Przypomnijmy, że w fazie grupowej mistrzostw świata Polacy zmierzą się z Argentyną, Meksykiem i Arabią Saudyjską. 

Niko Kovac wraca do Bundesligi. Będzie pracował w WolfsburguNiko Kovac wraca do Bundesligi. Będzie pracował w Wolfsburgu

Więcej o: