Ale sztos. Kapitan młodzieżówki Interu wybrał reprezentację Polski

Tommaso Guercio zdecydował się na grę dla reprezentacji Polski, odrzucając analogiczne oferty ze strony kadry włoskiej. Mający polskie pochodzenie defensor występuje obecnie w kadrze Dariusza Gęsiora podczas mistrzostw Europy U17. - Przy wyborze Polski kierował się sercem - powiedział jego ojciec Daniele w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Nicola Zalewski nie jest jedynym mającym polskie pochodzenie, a urodzonym we Włoszech piłkarzem, który w ostatnim czasie zdecydował się na grę w reprezentacji Polski. Podobną decyzję podjął kapitan drużyny Interu Mediolan U17 - Tommaso Guercio. 

Zobacz wideo Ondrasek deklaruje walkę o powrót do ekstraklasy. "Nigdzie się nie wybieram"

Patryk Klimala zdobył bardzo ważnego gola i pokonał Gabriela SloninęKlimala błyszczy. Bohater. Slonina pokonany w ostatniej akcji [WIDEO]

Tommaso Guercio zagra dla reprezentacji Polski. "Przy wyborze kierował się sercem". 

Guercio to środkowy obrońca, który w obecnym sezonie włoskich rozgrywek do lat 17 zdobył jedną bramkę. Jak przyznał jego ojciec Daniele w rozmowie z "Przeglądem Sportowym", w Interze bardzo wierzą w talent piłkarza.

- Wcześniej były też inne oferty, ale zdecydowaliśmy się na Inter, bo przekonali nas, że bardzo na niego liczą. Do dzisiaj jesteśmy zadowoleni z tego wyboru. To był strzał w dziesiątkę. Teraz też pojawiają się różne propozycje, ale nie jesteśmy nimi zainteresowani [...] Z prostego względu: najlepiej jest nam tam, gdzie nas chcą. A w Interze bardzo chwalą syna. Często nosi opaskę kapitana w drużynie do lat 17. Jest w niej jednym z piłkarzy z najdłuższym stażem - powiedział Guercio senior.

16-latek zdecydował się na grę w reprezentacji Polski, choć także otrzymywał powołania z młodzieżowych reprezentacji Włoch. Guercio zdecydował, że pojawi się na obu zgrupowaniach, aby zobaczyć, gdzie będzie się lepiej czuł: - Dwa razy został zaproszony na zgrupowanie reprezentacji Włoch do lat 15. Za pierwszym razem je przyjął. Poinformowaliśmy Macieja Chorążyka, który skontaktował się z nami wcześniej jako przedstawiciel Polskiego Związku Piłki Nożnej, że syn chce spróbować i jednego, i drugiego. Potem przyszło powołanie na polską kadrę. Po powrocie z jej zgrupowania Tomek już wiedział, że to jest to. Przy wyborze Polski kierował się sercem - dodał Daniele.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Tomaszewski uważa, że postawa Tomaszewski uważa, że postawa "Lewego" wobec Bayernu nie była właściwa

Guercio urodził się w Codogno. Jego ojciec jest Włochem, natomiast matką Polką. Jego brat gra obecnie w drużynie z Serie D. Występy 16-latka można natomiast obserwować podczas aktualnie odbywających się mistrzostw Europy U17. W pierwszym meczu reprezentacja Polski przegrała z Francją 1:6.

Więcej o: