Trzy możliwe sparingi reprezentacji Polski tuż przed MŚ 2022. "Najpoważniejszy jest temat Chile"

- Najpoważniejszy jest temat Chile - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN o możliwym rywalu w ostatnim meczu towarzyskim przed mistrzostwami świata w Katarze. Reprezentacja Polski planuje rozegrać sparing kilka dni przed startem turnieju.

Czesław Michniewicz we wtorek ogłosił powołania na czerwcowe zgrupowanie reprezentacji Polski. W jego trakcie biało-czerwoni zagrają cztery mecze w ramach Ligi Narodów UEFA. Dwukrotnie zmierzymy się z Belgami (8 i 14 czerwca) i po jednym razie z Walijczykami (1 czerwca) oraz Holendrami (11 czerwca). 

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Reprezentacja Polski zna ostatniego rywala przed MŚ 2022? "Chile, poza tym Kolumbia czy Peru"

Reprezentacja Polski oprócz czerwcowego zgrupowania zbierze się też we wrześniu na dwa mecze Ligi Narodów UEFA (z Walią i Holandią). W listopadzie natomiast planowane jest rozegranie meczu towarzyskiego. - Zobaczymy, czy uda się zakontraktować silną drużynę z Ameryki Południowej lub Środkowej. Jest duża szansa na to, że będzie to Brazylia - mówił wtedy selekcjoner - mówił Michniewicz na początku kwietnia. Jak wygląda sytuacja obecnie?

17-letni Gabriel Slonina jest rewelacją sezonu w MLS. Czy zagra w reprezentacji Polski?"Chcę być najlepszy na świecie!". 17-letnie odkrycie MLS może grać dla Polski

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

- Dla Brazylii nie jest to optymalny termin. Nie wszyscy chcą grać w listopadzie w Polsce. Urugwaj chciał grać w ciepłym kraju. Ale najpoważniejszy jest temat Chile, poza tym Kolumbia czy Peru - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN i menedżer reprezentacji Polski. Spotkanie ma się odbyć 16 lub 17 listopada na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Polska awansowała na mistrzostwa świata dzięki wygranej w finale baraży ze Szwecją (2:0). W losowaniu grup na MŚ 2022 trafiliśmy do grupy C. Rywalami biało-czerwonych będą Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna. Zgodnie z planem turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. 

Gabriel Slonina i Czesław MichniewiczCo się musi stać, aby Polska zaklepała Gabriela Sloninę? "1A" przy nazwisku to sporo za mało

Więcej o: