Michniewicz ostrzega przed transferem Szymańskiego: To nie będzie takie proste

Selekcjoner reprezentacji Polski Czesław Michniewicz we wtorek ogłosi szeroką kadrę na czerwcowe spotkania polskiej kadry w Lidze Narodów. Z tej okazji wypowiedział się m.in. na temat Sebastiana Szymańskiego i możliwego letniego transferu piłkarza.

Od początku inwazji Rosji na Ukrainę oczy wielu kibiców były zwrócone w stronę polskich piłkarzy grających na rosyjskich boiskach. Szczególnie głośno było o Sebastianie Szymańskim, który zimą miał możliwość odejścia z Dynama Moskwa, a ostatecznie pozostał w tym klubie.

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

France Soccer Europa Conference LeagueArkadiusz Milik rozgrzewał się 40 minut i... trener znów go posadził na ławce. Zadziwiające

Michniewicz mówił o relacjach z Szymańskim

Czesław Michniewicz wypowiedział się na temat tego, czy ma kłopot z tym, że Sebastian Szymański występuje na co dzień w Rosji. - To temat, do którego podchodzę spokojnie, wiem co się dzieje u nich i jest w stałym kontakcie. Teraz miał urodziny, grał też o finał Pucharu Rosji. Wiem, jaka jest sytuacja u niego. Wiem także, że jego menedżer Mariusz Piekarski robi wszystko, żeby go wytransferować do innego kraju, do innej ligi - powiedział w wywiadzie dla serwisu Sportowy24.pl.

Selekcjoner polskiej kadry odniósł się też do możliwego transferu Szymańskiego. Media twierdzą, że piłkarza na oku mają kluby z Hiszpanii. - To nie będzie takie proste, bo dziś jest embargo na wszystko co związane z Rosją. Nie wiem, jak kluby zachodnie będą podchodzić do tego, że trzeba będzie zapłacić duże miliony tamtejszemu zespołowi - przyznał.

Niepewna sytuacja Rybusa

Drugim piłkarzem, który na co dzień występuje na rosyjskich boiskach, a w ostatnich latach był często powoływany do reprezentacji Polski jest Maciej Rybus. Zawodnik Lokomotiwu Moskwa również nie zdecydował się na odejście z tego kraju, pomimo krytyki ze strony zwłaszcza polskich kibiców.

Osoba bez licencji wciąż na ławce Radomiaka. Klub skorzystał z dodatkowej rubrykiOsoba bez licencji wciąż na ławce Radomiaka. Klub skorzystał z dodatkowej rubryki

W przypadku Rybusa i jego ewentualnego powrotu do kadry, Michniewicz nie podjął jeszcze decyzji. - Z Rybusem jest większy problem, bo nie było go na tamtym zgrupowaniu. Miał koronawirusa. Zastanawiamy się jeszcze, co z nim zrobić, czy go powoływać... Ostateczna decyzja zapadnie w ostatnim możliwym momencie przed ogłoszeniem kadry na czerwcowe mecze Ligi Narodów - wyjaśnił selekcjoner.

Więcej o: