Michniewicz powoła debiutanta. Media ujawniły plan selekcjonera

Czesław Michniewicz powoła Jakuba Kiwiora na czerwcowe mecze reprezentacji Polski w Lidze Narodów. Piłkarz Spezii ma zadebiutować w jednym ze spotkań biało-czerwonych - informuje portal meczyki.pl.

Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl poinformował, że Czesław Michniewicz ma ogłosić powołania do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze Ligi Narodów po 15 maja. Z racji, że biało-czerwoni będą musieli zagrać cztery spotkania, to selekcjoner zbierze dużą grupę zawodników. Nie należy wykluczać, że jednym z debiutantów będzie Hubert Adamczyk, występujący w Arce Gdynia. - To piłkarz, który przerasta tę ligę - pisze Bartłomiej Kubiak, dziennikarz Sport.pl. Czesław Michniewicz ma też powołać innego debiutanta.

Zobacz wideo Wisła nad przepaścią. Brzęczek: Jakbym nie był optymistą, to musiałbym zrezygnować z pracy

Jakub Kiwior zostanie powołany do reprezentacji Polski. Miał dostać powołanie już w marcu

Portal meczyki.pl informuje, że Jakub Kiwior otrzyma powołanie do reprezentacji Polski na czerwcowe mecze Ligi Narodów, w których biało-czerwoni zagrają z Walią, Holandią i dwukrotnie z Belgią. Zawodnik Spezii ma też otrzymać szansę debiutu w jednym ze spotkań kadry. Czesław Michniewicz współpracował z Kiwiorem w reprezentacji U-21, gdzie występował głównie w duecie środkowych obrońców z Kamilem Piątkowskim.

Jakub Kiwior występuje w Spezii w roli defensywnego pomocnika i zagrał w 21 meczach w tym sezonie. Czesław Michniewicz docenia byłego zawodnika Żiliny za grę w defensywie i umiejętność wyprowadzania piłki od własnej bramki. Selekcjoner spotkał się z Kiwiorem w drugiej połowie lutego. - Od razu mogę zaznaczyć, że trener nie przyjechał poinformować o powołaniach. Oczywiście piłka też się pojawiła. Mówił, że nie wie, czy będziemy w kadrze, ale chciałby grać tak i tak. Żebyśmy nie dowiedzieli się dopiero po ewentualnym przyjeździe na zgrupowanie - opowiadał Kiwior w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Spezia wciąż nie może być pewna utrzymania w Serie A. Zespół prowadzony przez Thiago Mottę zajmuje 16. miejsce z 33 punktami i ma cztery punkty przewagi nad strefą spadkową na dwie kolejki przed końcem sezonu. Wiele wskazuje na to, że Thiago Motta zakończy współpracę ze Spezią po zakończeniu sezonu, a nowym trenerem klubu z Ligurii zostanie Andrea Pirlo.

Więcej o: