Media: Michał Probierz blisko nowej pracy

Cezary Kulesza i Michał Probierz znowu będą razem pracowali? Były trener Jagiellonii Białystok może zostać selekcjonerem kadry U-21, donosi serwis meczyki.pl.

Już 30 czerwca wygasa kontrakt Macieja Stolarczyka z reprezentacją do lat 21. Kto zostanie jego następcą? Mówiło się, że szansę może otrzymać Jacek Magiera, który w przeszłości pracował z juniorskimi kadrami. Okazuje się, że Cezary Kulesza może dać szansę komu innemu.

Zobacz wideo Vuković: Gdyby Boruc wrócił do bramki, oznaczałoby to, że mamy katastrofę

"Zgodnie z naszymi ustaleniami blisko przejęcia sterów kadry młodzieżowej jest Michał Probierz. Kandydatura 49-letniego szkoleniowca ma wysokie notowania w strukturach PZPN. Ostateczny wybór należy do Kuleszy, który doskonale zna się z doświadczonym trenerem z czasów współpracy w Jagiellonii Białystok" - czytamy na portalu meczyki.pl.

Probierz może poszczyć się bogatym CV. Oprócz Jagiellonii, pracował też m.in. w Widzewie Łódź, Wiśle Kraków czy Lechii Gdańsk. Od 2017 roku do listopada 2021 pełnił rolę szkoleniowca oraz wiceprezesa Cracovii. Po dwóch miesiącach przejął Termalikę. 

To był bardzo niespodziewany ruch: wydawało się, że trener zrobi sobie dłuższą przerwę od pracy albo poczeka na inne oferty (był wymieniany m.in. w gronie potencjalnych kandydatów do przejęcia reprezentacji Polski). Zdecydował się jednak przejąć ostatnią drużynę ekstraklasy. I jeszcze bardziej szokującym zwrotem akcji jest to, że postanowił zrezygnować z pracy po zaledwie kilku dniach.

- Ustalenia były inne, a realia okazały się inne - tłumaczył 49-letni trener. Zapytany o to, w jakim zakresie klub zmienił ustalenia, odpowiadał: - Chodzi o transfery, o organizację klubu. Na coś innego się umawialiśmy. Jestem zły i rozczarowany.

Sukcesy Probierza

Może pochwalić się czterema trofeami. Dwukrotnie zwyciężał w Pucharze Polski (2009/10, 2019/20) oraz w Superpucharze (2010, 2020). Mowa o jego pracy w Jagiellonii i Cracovii. 

Więcej o: