"Szczęsny powinien się bać". Wandzik ostrzega piłkarza Juventusu

- Szczęsny powinien się bać! Ma bardzo mocnych konkurentów - powiedział były bramkarz reprezentacji Polski Józef Wandzik w rozmowie z "Super Expressem", odnosząc się do roli Wojciecha Szczęsnego w kadrze.

Wojciech Szczęsny jest obecnie pierwszym wyborem, jeżeli chodzi o bramkarzy w reprezentacji Polski. Stawiał na niego Paulo Sousa i również Czesław Michniewicz decyduje się wystawiać go w pierwszym składzie, gdy przychodzą najważniejsze dla kadry mecze.

Zobacz wideo Borek: Lewandowski chyba dojrzał do tego, by zmienić otoczenie

Grzegorz KrychowiakOkoński radzi Krychowiakowi: Powinien na dłużej zagościć w Grecji

Z drugiej strony Szczęsnemu zdarza się popełniać błędy i nawet pomimo zakończenia reprezentacyjnej kariery przez Łukasza Fabiańskiego, nadal bramkarz Juventusu ma sporą konkurencję w postaci Łukasza Skorupskiego czy Bartłomieja Drągowskiego. Szczęsnemu, póki co udaje się jednak zachować swoją pozycję w kadrze.

Były bramkarz reprezentacji Polski ostrzega Wojciecha Szczęsnego

Były bramkarz reprezentacji Polski Józef Wandzik uważa, że 34-latek musi się mieć na baczności: - Szczęsny powinien się bać! Ma bardzo mocnych konkurentów. Świetnie prezentują się inni bramkarze grający w lidze włoskiej: Łukasz Skorupski, Bartek Drągowski - stwierdził Wandzik, w rozmowie z "Super Expressem".

- Moim zdaniem Paulo Sousa - ogłaszając po objęciu funkcji selekcjonera, że już ma "numer jeden" w bramce - zrobił błąd. Niejako zmusił w ten sposób "Fabiana" do pożegnania z reprezentacją. A Szczęsny w niektórych meczach - mówiąc oględnie i delikatnie - nie był postacią wybijającą się w zespole - dodał.

58-latek docenił także mającego polskie pochodzenie Gabriela Sloninę, który obecnie występuje w MLS: - Widziałem w telewizji parę jego meczów. Dobrze się prezentował, bardzo mi się podobał - ocenił jego grę były bramkarz m.in. Panathinaikosu Ateny.

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Zbigniew Boniek i Jerzy BrzęczekBoniek wyprowadził mocny cios. Porównał Wisłę Kraków do San Marino

Slonina powinien otrzymać powołanie na zbliżające się zgrupowanie reprezentacji Polski, podczas którego drużyna Michniewicza zagra w Lidze Narodów. Wcześniej selekcjoner polskiej kadry stwierdził, że każdy bramkarz powinien otrzymać swoją szansę podczas najbliższych meczów. Na kilka minut może również liczyć wcześniej wspominany Slonina.

Więcej o: