Rzecznik PZPN tłumaczy dużą podwyżkę cen biletów na mecze reprezentacji

- Inflacja, która już osiąga wartość 12 proc. liczoną rok do roku ma przełożenie na wzrost cen usług niezbędnych do organizacji meczów reprezentacji Polski - powiedział Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN, w rozmowie z WP Sportowymi Faktami.

Już w połowie czerwca reprezentacja Polski rozpocznie zmagania w kolejnej edycji Ligi Narodów. Nasza kadra na Stadionie Narodowym zmierzy się z Walią (1 czerwca) oraz Belgią (14 czerwca). PZPN niedawno ogłosił ceny biletów na te spotkania. Za obejrzenie meczu z miejsc o najlepszej widoczności należy zapłacić aż 240 złotych. 

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Wysokie ceny biletów nie spodobały się kibicom. Rzecznik PZPN komentuje decyzję

Wejściówki drugiej kategorii, pozwalające obejrzeć naszych piłkarzy z miejsc za bramkami kosztują 180 złotych. Ulokowanie na trybunach o gorszej widoczności wyniesie kibiców 120 złotych. PZPN podwyższył także cenę biletów rodzinnych. Opiekunowie wraz z dziećmi do 12 roku życia wejdą na stadion za 160 złotych.

Różnica cen z biegiem lat jest bardzo widoczna. Na mecz eliminacji do mistrzostw świata przeciwko Anglii w 2021 r. najtańszy bilet kosztował 90 złotych, z kolei rodzinny 130. Jeszcze mniej trzeba było zapłacić w czerwcu 2019 roku, kiedy Polacy mierzyli się z Izraelem w Lidze Narodów. Wtedy najtańsza wejściówka kosztowała jedynie 80 złotych. Nowe kwoty, które trzeba wydać za obejrzenie meczu na stadionie, nie spodobały się kibicom. Nie można się temu dziwić. W czasach, gdy produkty spożywcze kosztują coraz więcej, wydatek ponad stu złotych na sam bilet może okazać się za duży.

W rozmowie ze Sportowymi Faktami Jakub Kwiatkowski, rzecznik PZPN skomentował decyzję o cenach wejściówek na mecze kadry. - Koszty organizacji meczów są coraz wyższe. Podwyżki cen produktów i usług obserwujemy w każdej innej dziedzinie życia. Inflacja, która już osiąga wartość 12 proc., liczoną rok do roku ma przełożenie na wzrost cen usług niezbędnych do organizacji meczów reprezentacji Polski. PZPN jest największą organizacją piłkarską w Polsce, która musi elastycznie reagować na zmienne gospodarczo-biznesowe - powiedział Kwiatkowski. 

Terry usłyszał, że Terry usłyszał, że "musi odejść". Jeden telefon od Mourinho zmienił jego życie

Więcej tego rodzaju treści znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sprzedaż biletów na mecz z Walią rusza 12 maja, natomiast na spotkanie z Belgią - 25 maja. Każdy kibic będzie miał możliwość zakupu maksymalnie pięciu wejściówek. 

Joker Ancelottiego ma tylko 19 lat. Imponujące zestawienie: PSG, Chelsea, City. Joker Ancelottiego ma tylko 19 lat. Imponujące zestawienie: PSG, Chelsea, City. "To tradycja"

Więcej o: