Miliony zgłoszeń po bilety na MŚ. Mecz Polaków "rozchwytywany"

FIFA poinformowała, że otrzymała około 23,5 miliona zgłoszeń od kibiców, którzy chcą kupić bilety na mecze mistrzostw świata w Katarze. Wśród spotkań cieszących się największą popularnością jest jedno spotkanie reprezentacji Polski.

Już w tym roku odbędą się mistrzostwa świata w piłce nożnej. Nadal do końca nie wiadomo, które reprezentacje zagrają na mundialu, ponieważ nie obyły się jeszcze mecze barażowe. Kibice drużyn, które wywalczyły awans mogą się jednak już szykować i polować na bilety.

Zobacz wideo Arabia Saudyjska w teorii najłatwiejszym rywalem Polaków. Ale wcale nie będzie łatwym

Jan Furtok vs San MarinoReprezentacja Polski okryła się wstydem. Zamiast gradu goli była ręka Furtoka

Ogromne zainteresowanie biletami na mundial. Liderami Argentyńczycy

Te oczywiście jest bardzo trudno zdobyć. Szczegóły sprzedaży biletów podała FIFA. W ostatniej fazie sprzedaży otrzymano około 23,5 miliona wniosków. Kibice składali wnioski na poszczególne spotkania. Okazało się, że najwięcej wniosków spłynęło z Argentyny, czyli kraju, z którego reprezentacją zmierzą się Polacy. Poza tym najwięcej wniosków spłynęło z Brazylii, Anglii, Francji, Meksyku, Kataru, Arabii Saudyjskiej i Stanów Zjednoczonych.

Najpopularniejszym meczem jest oczywiście finał, który odbędzie się 18 grudnia. Oprócz niego najbardziej "rozchwytywane" są mecze: Argentyna - Meksyk, Argentyna - Arabia Saudyjska, Anglia - Stany Zjednoczone i Polska – Argentyna.

W przypadku meczów, w których popyt przekracza liczbę dostępnych biletów, wnioski trafią do loterii. Wszyscy wylosowani kibice zostaną poinformowani o wyniku loterii najwcześniej 31 maja. Wszelkie pozostałe bilety trafią do ogólnej sprzedaży na zasadzie „kto pierwszy, ten lepszy".

Kontrowersje wokół mundialu. Drogie bilety i zakwaterowanie to nie są główne problemy

Jak pisze AFP, ceny biletów są średnio o około 30 procent wyższe niż na mistrzostwa świata w Rosji w 2018 roku. Najtańsze bilety są dla Katarczyków i armii imigranckich robotników. Oni mogą zapłacić jedynie 10 dolarów za obejrzenie meczu w fazie grupowej. Na finał najdroższe bilety kosztują ponad 1600 dolarów (około 7100 złotych). To 45-procentowy wzrost w porównaniu z 2018 rokiem.

Michniewicz wysyła asystenta do Włoch. Szykuje się powrót do kadry?Michniewicz wysyła asystenta do Włoch. Szykuje się powrót do kadry?

AFP donosi, że w pierwszej rundzie sprzedaży w styczniu i lutym zakupiono 804.186 biletów. Teraz popyt był wyższy, ponieważ ten etap sprzedaży nastąpił po losowaniu grup, które ujawniło, kiedy i gdzie zagra każda drużyna. Około dwóch milionów biletów jest dostępnych dla ogółu społeczeństwa, a 1,2 miliona innych trafi do sponsorów.

Katar przewiduje, że do kraju przyjedzie nawet 1,4 miliona ludzi. Katarczycy siedem nowych stadionów, a ósmy został odnowiony. Prezydent FIFA Gianni Infantino obiecał, że będą to „najlepsze w historii" mistrzostwa świata. Wielu kibiców ma jednak co do tego wątpliwości. Przede wszystkim Katar musi nadal mierzyć się z krytyką dotyczącą przestrzegania praw człowieka. W 2021 roku "The Guardian" ujawnił, że tysiące imigranckich robotników straciło życie przy pracach nad obiektami, które mają zostać wykorzystane na mistrzostwach. Sprzeciw budzą też takie kwestie, jak penalizacja związków homoseksualnych i inne problemy wynikające z tamtejszego prawa. Dla kibiców piłkarskich problem może stanowić też to, że w Katarze zabronione jest spożywanie alkoholu. Do tego dochodzą wysokie ceny biletów i zakwaterowania.

Katarscy organizatorzy podkreślili postęp w zakresie praw od czasu przyznania temu państwu prawa do organizacji mistrzostw w 2010 roku i dodali, że krytycy próbowali podważyć prawo regionu arabskiego do organizacji imprezy. Zapowiedzieli też, że alkohol będzie można spożywać w strefach kibica i innych wyznaczonych miejscach. Dodano, że wszyscy kibice będą "mile widziani" na mundialu.

Eliminacyjny falstart reprezentacji Polski U17. Tylko remis z Macedonią PółnocnąReprezentacja Polski U-17 zagra na ME. "Po raz pierwszy od 10 lat"

Pierwszy mecz między Senegalem a Holandią odbędzie się 21 listopada, a finał zostanie rozegrany 18 grudnia na 80-tysięcznym stadionie Lusail. Reprezentacja Polski zagra w grupie C z Meksykiem, Arabią Saudyjską i Argentyną.

Więcej o: