Reprezentacja Polski U-17 zagra na ME. "Po raz pierwszy od 10 lat"

Reprezentacja Polski U-17 odniosła arcyważne zwycięstwo nad równieśnikami z Kosowa 2:1 i tym samym wywalczyła awans na tegoroczne mistrzostwa Europy. Turniej finałowy rozpocznie się już 16 maja w Izraelu.

Reprezentacja Polski U-17 zagra na mistrzostwach Europy, które rozpoczną się już 16 maja w Izraelu. Podopieczni trenera Dariusza Gęsiora zakwalifikowali się do turnieju finałowego dzięki zwycięstwu w ostatnim meczu turnieju eliminacyjnego, który odbywał się we Włoszech. Polacy pokonali 2:1 Kosowo.

Wielki sukces reprezentacji U-17. Polacy wywalczyli awans do mistrzostw Europy

Spotkanie lepiej zaczęli nasi rywale. W 30 minucie meczu bramkę dającą prowadzenie drużynie Kosowa zdobył Elton Krasniqi. Biało-Czerwoni jednak nie poddali się i po zmianie stron odwrócili losy meczu. Gole dla naszej drużyny strzelili Kacper Śmiglewski i Kacper Terlecki. Decydujące trafienie padło dopiero na cztery minuty przed końcem spotkania.

Luis FernandezAwantura po meczu Ekstraklasy. Gracz Wisły Kraków przeprosił rywala

Polacy dzięki zwycięstwu zajęli drugie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej. Awans był możliwy także dzięki porażce Ukrainy 1:3 z Włochami. Ukraińcy byli naszym bezpośrednim rywalem w walce o miejsce dające awans. Prawo startu w mistrzostwach Europy wywalczyli zwycięzcy grup eliminacyjnych, a także siedem najlepszych zespołów z drugich miejsc, które miały najlepszy bilans w meczach z pierwszą i trzecią drużyną w swojej grupie.

Z gratulacjami dla młodych reprezentantów Polski szybko pospieszył prezes PZPN Cezary Kulesza. Podkreślił on sukces kadry U-17. "Po raz pierwszy od 10 lat reprezentacja Polski U-17 awansowała do finałów Mistrzostw Europy. Serdecznie gratuluję drużynie i życzę powodzenia w trakcie turnieju w Izraelu!" - napisał.

Polacy wiedzą już także, z kim przyjdzie im się zmierzyć podczas ME. W grupie B ich przeciwnikami będą Francja, Holandia i Bułgaria. Turniej rozpocznie się 16 maja i potrwa do 1 czerwca.

Conte chce prowadzić PSG. Stawia jednak ogromne żądaniaConte chce prowadzić PSG. Stawia jednak ogromne żądania