Hajto krytykuje Zielińskiego. "Musi się nauczyć, by cały czas truchtać"

Tomasz Hajto w trakcie rozmowy z Romanem Kołtoniem na kanale Prawda Futbolu wypowiedział się krytycznie o Piotrze Zielińskim. Jest on rozczarowany grą pomocnika Napoli w reprezentacji Polski. Uważa, że w meczach kadry nie pokazuje pełni swoich możliwości.

Tomasz Hajto był gościem Romana Kołtonia na kanale Prawda Futbolu na YouTube. Dziennikarz i były reprezentant Polski dyskutowali m.in. o zbliżających się mistrzostwach świata, analizowali grę kadry i jej poszczególnych zawodników. W trakcie rozmowy Hajto kolejny raz krytycznie wypowiedział się na temat Piotra Zielińskiego.

Zobacz wideo Znamy najmocniejsze strony Argentyny. Tym mogą zaskoczyć Polaków na MŚ

Tomasz Hajto znowu krytykuje Zielińskiego. "Przełóż te swoje umiejętności Piotrek na mecz"

Ekspert jest rozczarowany grą pomocnika Napoli w barwach reprezentacji Polski. Hajto jest zdania, że Piotr Zieliński nie przekłada swoich umiejętności, które pokazuje w treningu na mecz. Jako przykład do naśladowania dla Polaka wskazał Emila Forsberga ze Szwecji, a także Kevina De Bruyne którzy cały czas pokazują się do gry na boisku i biorą na siebie ciężar rozgrywania piłki. 

wegry - polskaMilik wciąż nie jest w pełni sił. Media: Nie zagra z PSG

- Ja takich rzeczy oczekuję od Zielińskiego, dlatego, że on nie jeden raz już pokazał, że on to potrafi. Ma niesamowite wykończenie wewnętrzną częścią stopy, ma dobre dośrodkowanie, on ma lewą i prawą nogę. On ma wszystkie argumenty do tego, żeby zaraz po Robercie Lewandowskim był tym głównym rozgrywającym piłkarzem naszej reprezentacji - stwierdził Hajto. 

- Powiedzmy sobie szczerze, na dzień dzisiejszy tak nie ma. Ja to mówię, nie żeby go krytykować, tylko bardziej jestem rozczarowany przełożeniem umiejętności, które ma na grę w reprezentacji - dodał. 

- 28 lat, doświadczony zawodnik… Przełóż te swoje umiejętności Piotrek na mecz, które masz w treningu, które widziałem. Głowa, przede wszystkim pewność siebie. Cały czas trzeba na tej pozycji truchtać. On musi się nauczyć, by cały czas truchtać - zakończył. 

Piotr Zieliński rozegrał do tej pory 68 meczów dla reprezentacji Polski. Strzelił w nich osiem goli. Ostatnie trafienie zanotował w wygranym przez Polaków 2:0 barażu o awans do mistrzostw świata ze Szwecją

Robert LewandowskiNiemiecki apel do Lewandowskiego. Chcą, by skończył z reprezentacją Polski

Więcej o: