Michniewicz zdradza, z kim może zagrać Polska przed mundialem. Nie tylko Brazylia

Reprezentację Polski czekają jeszcze co najmniej dwa zgrupowania przed mistrzostwami świata w Katarze - w czerwcu i we wrześniu. Czesław Michniewicz zdradził jednak, że możliwy jest mecz dosłownie na kilka dni przed startem mistrzostw. Selekcjoner podał też nowych potencjalnych rywali.

Polska awansowała na mistrzostwa świata dzięki wygranej w finale baraży ze Szwecją (2:0). Kilka dni temu odbyło się losowanie grup na MŚ 2022 i wiemy już, że biało-czerwoni zagrają w grupie C, gdzie ich rywalami będą Meksyk, Arabia Saudyjska oraz Argentyna. Zgodnie z planem turniej w Katarze rozpocznie się 21 listopada i potrwa do 18 grudnia. Kiedy więc odbędą się przygotowania Polaków?

Zobacz wideo Analizujemy rywali Polaków na MŚ. Na to musi być gotowy Czesław Michniewicz

Michniewicz zdradza nowe kandydatury na sparing przed MŚ 2022

Czesław Michniewicz przyznał kilka dni temu, że poza meczami rozgrywanymi w ramach Ligi Narodów UEFA, które odbędą się w czerwcu i we wrześniu, naszą kadrę czeka też sprawdzian na krótko przed startem mistrzostw świata. - 16 listopada chcielibyśmy zagrać mecz kontrolny w Warszawie. Zobaczymy, czy uda się zakontraktować silną drużynę z Ameryki Południowej lub Środkowej. Jest duża szansa na to, że będzie to Brazylia - mówił wtedy selekcjoner

WIęcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

W ostatnim wywiadzie udzielonym portalowi Meczyki.pl Czesław Michniewicz wspomniał jednak o nowych opcjach. - W grę wchodzi też Urugwaj, wchodzi Kostaryka i Kolumbia. Związek rozmawia z tym federacjami i zobaczymy, kto do nas przyjedzie. Bardzo byśmy chcieli, żeby to była Brazylia, ale pewności nie ma. Uprzedzam kibiców - stwierdził 52-latek.

Luciano Spaletti i Piotr Zieliński przed meczem z Legią Kłopoty Piotra Zielińskiego w Napoli. Polak starł się z trenerem

Sam PZPN przygotowuje się na różne możliwości, planując też plan awaryjny. Jeżeli naszym sparingpartnerem nie będzie żaden kraj z Ameryki Środkowej lub Południowej, być może ktoś inny zgłosi chęć przyjazdu do Polski. - Bahrajn byłby wstępnie zainteresowany, żeby tutaj przyjechać. Ale to są na razie tylko luźne rozmowy - dodał selekcjoner.

Reprezentacja Polski ma dotychczas zaplanowane cztery mecze w czerwcu i dwa we wrześniu. Liczba spotkań w danym miesiącu może ulec zmianie, bo istnieje ryzyko pokrycia się czerwcowego starcia biało-czerwonych z Walią z ich meczem w barażach do MŚ 2022. Przypomnijmy, że Walia nie jest jeszcze pewna gry w Katarze. Drużyna czeka na drugiego finalistę baraży, którym będzie Ukraina lub Szkocja. Pozostałymi rywalami Polaków jest Belgia oraz Holandia.

Więcej o: