Boniek podał atut reprezentacji Polski na mundialu. Niecodzienna teoria

Zbigniew Boniek twierdzi, że atutem reprezentacji Polski podczas MŚ 2022 w Katarze może być jego termin. - Nasi piłkarze są wtedy wypoczęci po wakacjach - stwierdził w rozmowie z "Przeglądem Sportowym".

Mistrzostwa świata w Katarze odbędą się w listopadzie oraz grudniu tego roku. Abstrakcyjny termin rozgrywania najważniejszej piłkarskiej imprezy czterolecia związany jest z tym, że latem na Bliskim Wschodzie są niesprzyjające warunki atmosferyczne. Wtedy jest zwyczajnie za gorąco, aby grać w piłkę.

Zobacz wideo Michniewicz wziął na celownik dziennikarzy. "Karty są po jego stronie"

Zbigniew Boniek wyjaśnia, dlaczego dobrze dla reprezentacji Polski, że mundial odbędzie się zimą

Według Zbigniewa Bońka jesienno-zimowy termin rozgrywania mundialu może być sporym atutem dla reprezentacji Polski. Jako argument podał fakt, że polscy piłkarze będą wypoczęci. - Najlepszym przykładem jest Robert Lewandowski. Z trzech ostatnich imprez, na których był, dobrze wypadł tylko w tej ostatniej, kiedy pod koniec sezonu przez pewien czas nie grał i mógł oszczędzić trochę benzyny na EURO - wyjaśnie w rozmowie z "Przeglądem Sportowym". 

Zbigniew BoniekZbigniew Boniek chce, by Polska pomogła Ukrainie w walce o MŚ 2022

Jak także zauważył, Polacy najlepsze spotkanie rozgrywają zazwyczaj jesienią. Wyłomem od tego był w ostatnim czasie jedynie mecz z Węgrami. Według Bońka przyczyn tamtej wpadki należy jednak szukać bardziej w rozluźnieniu zespołu po tym, jak zapewnił sobie udział w barażach. 

Były prezes PZPN skrytykował jednak fakt, że MŚ odbędą się właśnie w Katarze także ze względu na termin rozgrywania turnieju. - Ten kraj nie stwarzał podstawowych warunków, by walczyć w przetargu o organizację takiego turnieju. Mistrzostwa świata powinny odbywać się w czerwcu, jednak wtedy w Katarze po prostu nie da się grać w piłkę. To ich powinno wyeliminować - skomentował. 

Czesław MichniewiczPolska zagra z potęgą przed mundialem? Michniewicz ujawnia. "Duża szansa"

MŚ 2022. Kiedy mecze Polaków? [TERMINARZ] 

MŚ 2022 w Katarze rozpoczną się 21 listopada i potrwają do 18 grudnia. Polacy rozpoczną rywalizację na mundialu już w drugim dniu turnieju. We wtorek 22 listopada zmierzą się z Meksykiem, później 26 listopada czeka ich mecz z Arabią Saudyjską. Cztery dni później zagrają natomiast z Argentyną. 

  • 22 listopada (wtorek), godz. 17:00: Meksyk – Polska
  • 26 listopada (sobota), godz. 14:00: Polska – Arabia Saudyjska
  • 30 listopada (środa), godz. 20:00: Polska – Argentyna
Więcej o: