Polacy zagrają dwa mecze na niezwykłym stadionie. 974 kontenery

Reprezentacja Polski poznała rywali na mistrzostwa świata w Katarze. Oprócz dat i godzin rozegrania poszczególnych spotkań znane są już również lokalizacje. Jeden ze stadionów robi szczególne wrażenie.

W piątek, podczas losowania fazy grupowej mistrzostw świata, kadra Czesława Michniewicza poznała swoich rywali - to Argentyna, Meksyk oraz Arabia Saudyjska. W pierwszym spotkaniu, które odbędzie się 22 listopada, biało-czerwoni zmierzą się z reprezentacją Meksyku. W kolejnym meczu, 26 listopada, przeciwnikiem Polaków będzie Arabia Saudyjska. Z kolei z reprezentacją Argentyny biało-czerwoni spotkają się 30 listopada. To te mecze zadecydują o dalszej grze kadry narodowej na mistrzostwach świata w Katarze.

Zobacz wideo Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. "Beton, stal. Przejdzie do historii"

Reprezentacja Polski zagra na nietypowym stadionie. I to dwukrotnie!

Oprócz dat oraz godzin rozegrania poszczególnych spotkań, znane są również obiekty, na których powalczą biało-czerwoni. Jak się okazuje, jeden z nich wywołuje szczególne wrażenie. Mowa o Stadium 974 w Dausze, na którym kadra Czesława Michniewicza zmierzy się najpierw z reprezentacją Meksyku, a następnie z Argentyną. Stadion zaskakuje nietypową konstrukcją, gdyż jest zbudowany z 974 kontenerów transportowych. Liczba ta nie jest przypadkowa - taką samą wartość posiada numer kierunkowy do Kataru. Z zewnątrz budowla wygląda na obiekt zrobiony z ogromnych klocków lego o różnych kolorach. Dodatkowo stadion znajduje się tuż nad brzegiem zatoki, co ma zapewnić wentylację dla wnętrza budynku. 

Reprezentacja PolskiRosjanie ocenili polską grupę na mundialu. Wskazali faworytów. "Do domu"

Podczas mundialu na stadionie zostanie rozegranych siedem meczów, z czego sześć w fazach grupowych, a jeden w 1/8 finału. Na trybunach w trakcie rywalizacji będzie mogło zasiąść maksymalnie 40 tys. kibiców. Obiekt ten został już oddany do użytku, a pierwszy oficjalny mecz odbył się 30 listopada 2021 roku, podczas Pucharu Narodów Arabskich.

Co ciekawe, po mistrzostwach świata stadion zostanie rozebrany, a na jego miejscu pojawią się tereny zielone. Będzie to pierwszy przypadek w historii, kiedy stadion zniknie po mundialu.

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl

Jerzy Brzęczek coraz bliżej powrotu do pracy. Odbyło się już spotkanieJerzy Brzęczek skomentował losowanie grup MŚ. "Mam przeczucie"

Reprezentacja Polski w Katarze. Terminarz oraz lokalizacje spotkań

  • 22.11.2022 Meksyk - Polska (17:00, Stadium 974, Doha)
  • 26.11.2022 Polska - Arabia Saudyjska (14:00, Education City Stadium, Ar-Rajjan)
  • 30.11.2022 Polska - Argentyna (20:00, Stadium 974, Doha).
     


Więcej o: