Andrij Szewczenko reaguje na awans Polski na mistrzostwa świata. Wymownie

Wiele osób i organizacji ze świata sportu gratulowało reprezentacji Polski wywalczenia awansu na tegoroczne mistrzostwa świata. Wśród nich znalazł się między innymi Andrij Szewczenko, który jeszcze niedawno był przymierzany do roli selekcjonera.

W decydującym meczu o awansie na mundial reprezentacja Polski pokonała 2:0 Szwecję po golach Roberta Lewandowskiego i Piotra Zielińskiego. Biało-czerwoni zagrali bardzo dobrze spotkanie i otrzymali mnóstwo gratulacji ze strony polskiego środowiska piłkarskiego. Pojawiło się również sporo pochwał z zagranicy.

Zobacz wideo Byli reprezentanci Polski pod wrażeniem Glika. "Beton, stal. Przejdzie do historii"

Czesław MichniewiczMichniewicz chce grać z potęgą na mundialu. Napisał swoją wymarzoną grupę

Ukraińcy pogratulowali Polakom

Gratulacje spłynęły między innymi ze strony rekordzisty strzelców w historii reprezentacji Ukrainy Andrija Szewczenki. Legendarny napastnik opublikował InstaStories, na którym widać cieszącego się z awansu Roberta Lewandowskiego z opaską na ramieniu. Dodał do tego podpis: "Gratuluję wywalczenia awansu!".

Wcześniej gratulacje złożył również Ukraiński Związek Piłki Nożnej. "Gratulujemy bracia i mamy wielką nadzieję, że będziemy mogli dołączyć do Polski na Mundialu w Katarze! Niech żyje Polska! Slawa Ukrainie!" - napisano we wpisie, pod którym podpisali się m.in. selekcjoner tamtejszej kadry, Ołeksandr Petrakow, kapitan Andrij Piatow, wicekapitan Andrij Jarmołenko oraz inni reprezentanci.

W dalszym ciągu nie wiadomo, jak będzie wyglądała ewentualna droga Ukrainy na tegoroczne mistrzostwa świata. Docelowo reprezentacja tego kraju ma zagrać w czerwcu baraż ze Szkocją, jednak od jakiegoś czasu pojawiają się głosy, aby FIFA automatycznie awansowała drużynę na turniej.

Szewczenko był przymierzany do objęcia polskiej kadry

Niedługo po tym, jak Paulo Sousa ogłosił odejście z reprezentacji Polski, ruszyła giełda nazwisk potencjalnych kandydatów. Wśród kilkunastu trenerów, którzy byli wymieniani w gronie następców Portugalczyka znalazł się również Andrij Szewczenko.

Ukrainiec na tamten moment miał jednak jeszcze nierozwiązane sprawy z Genoą, nie porozumiał się z włoskim klubem ws. rozwiązania umowy, a to wraz z rzekomo wysokimi żądaniami finansowymi sprawiło, że ostatecznie to nie Szewczenko, a Michniewicz został nowym selekcjonerem biało-czerwonych.

Luka ZarandiaOdchodził z ekstraklasy za milion euro. Teraz powalczy z Koroną o awans

Wpis Andrija SzewczenkoWpis Andrija Szewczenko https://www.instagram.com/andriyshevchenko/

 
Więcej o: