Ukraińcy piszą o pomocy Lewandowskiego. Polak przekazał unikatową rzecz

Portal "Tribuna.com" wraz z organizacją Ukraine Alive 2022 oraz Białoruskim Funduszem Solidarności Sportowej organizują serię aukcji pt. "World Sports For Ukraine". Na sprzedaż zostaną wystawione unikatowe przedmioty należące do gwiazd sportu. Jednym z ofiarodawców jest Robert Lewandowski.

Już od ponad miesiąca trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Wśród ofiar ataku Putina są nie tylko żołnierze, ale i cywile. Wiele milionów ludzi, przede wszystkim kobiet i dzieci, postanowiło uciec ze strefy wojny, szukając schronienia w innych państwach. Świat solidaryzuje się z Ukrainą organizując serie aukcji oraz zbiórek, których celem jest zakup najpotrzebniejszych rzeczy dla ludności z zaatakowanego państwa. 

Zobacz wideo Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Robert Lewandowski przekazuje na aukcję cenną rzecz

W Internecie zorganizowano kolejną aukcję, pt. "World Sports For Ukraine". W jej trakcie można zakupić kilka unikalnych przedmiotów, należących do utytułowanych sportowców. Jednym z ofiarodawców jest Robert Lewandowski. Polski napastnik przekazał na aukcję koszulkę, w której występował podczas meczu towarzyskiego ze Szkocją 24 marca. Na koszulce kapitana biało-czerwonych widnieje napis "Stop War". 

Robert LewandowskiDo Kataru jedźmy po medal. Kadra najlepsza od 30 lat. Ostatnia taka szansa

Robert Lewandowski u boku gwiazd

Oprócz koszulki polskiego napastnika, na aukcji pojawi się więcej cennych przedmiotów. Wśród nich warto wyróżnić brązowy medal igrzysk olimpijskich 2020 w karate Stanislava Horuny. "Ten medal olimpijski jest najcenniejszym z ponad dwustu medali, które zdobyłem w 19-letniej karierze. Symbolizuje każde zwycięstwo na drodze na olimpiadę. Chcę go sprzedać na aukcji i wspierać moich rodaków. Teraz nie ma nic ważniejszego niż Ukraina" - powiedział Horuna, który pozostał w kraju i służy w Siłach Zbrojnych Ukrainy. 

Więcej informacji na stronie głównej Gazeta.pl.

Polska - SzwecjaReklamy Leroy Merlin podczas meczu Polska - Szwecja. Ekspert: Prowokacja

Na aukcji zostanie wystawiony również złoty medal mistrzostw świata U-20 w piłce nożnej, należący do Danilo Sykany. 21-latek zdobył go w 2019 roku, będąc jednocześnie najlepszym strzelcem Ukrainy. Również Andrij Jarmołenko wesprze aukcję. Napastnik West Ham United podarował buty z napisem "Stop War".

Całość pieniędzy zebranych podczas aukcji zostanie przeznaczona na pomoc Gwardii Narodowej, Siłom Zbrojnym i przesiedleńcom. Aukcja będzie prowadzona za pośrednictwem międzynarodowej platformy eBay i potrwa do 6 kwietnia.

Więcej o: