Gwiazda reprezentacji Ukrainy reaguje na awans Polaków. Wystarczyły dwa słowa

"Gratulacje Bracia!!!" - napisał reprezentant Ukrainy Rusłan Malinowski po awansie Polski na MŚ 2022 w Katarze. To nie są jedyne miłe słowa pod adresem Polaków ze strony naszych wschodnich sąsiadów.

Reprezentacja Polski awansowała na mistrzostwa świata 2022.  Drużyna prowadzona przez Czesława Michniewicza wygrała 2:0 ze Szwecją w decydującym meczu. Wynik otworzył Robert Lewandowski, który wykorzystał rzut karny po faulu na Grzegorzu Krychowiaku. Drugą bramkę zdobył natomiast Piotr Zieliński. 

Zobacz wideo Polska - Szwecja. Oceniamy piłkarzy po meczu o mundial!

Robert LewandowskiNiepokojące obrazki w szatni. Michniewicz potwierdza problem Lewandowskiego

Piękne słowa Ukraińców po meczu Polski ze Szwecją 

Radość polskich kibiców po tym spotkaniu nikogo nie dziwi, ale gratulacje spłynęły także z Ukrainy. Jednym z pierwszych, którzy to zrobili, był piłkarz Atalanty Bergamo Rusłan Malinowski. "Gratulacje Bracia!!!".  - napisał pomocnik reprezentacji Ukrainy, udostępniając na Twitterze post "Łączy nas Piłka", na którym widać, jak Polacy cieszą się z awansu. 

Po meczu zareagował także czołowy ukraiński klub. Szachtar Donieck, który opublikował zdjęcie cieszącego się z bramki Roberta Lewandowskiego z wtorkowego meczu. Kapitan polskiej kadry ma opaskę w barwach Ukrainy. "Dziękujemy" - napisano i opatrzono flagami obu krajów. 

Tak ciepłe wpisy pod adresem reprezentacji Polski ze strony Ukraińców to reakcja na wsparcie, jakie Polacy dają Ukraińcom w czasie wojny z Rosją. W ostatnim czasie relacje pomiędzy oboma krajami bardzo się zacieśniły. 

Czesław MichniewiczDziennikarz TVP wyprowadził z równowagi Michniewicza. "Kolejny raz szukacie afery"

W tym przypadku pozostaje tylko kibicować Ukraińcom, aby ci również awansowali na mistrzostwa świata. W czerwcu zagrają oni ze Szkocją. Jeśli wygrają, czeka ich mecz z Walią, która w półfinale baraży pokonał 2:1 Austrię. 

Więcej o: