Robert Lewandowski strzela megaważnego gola w Polska - Szwecja! [WIDEO]

Robert Lewandowski strzelił gola w finale baraży do mistrzostw świata w Katarze. Kapitan reprezentacji Polski nie dał szans szwedzkiemu bramkarzowi i ze stoickim spokojem pokonał go strzałem z rzutu karnego. Jedziemy na mistrzostwa świata!

Na Stadionie Śląskim zebrało się 54 tys. kibiców, którzy czekali na awans na mistrzostwa świata w Katarze. Pierwsza połowa zakończyła się bezbramkowym remisem, ale drugie 45 minut zaczęło się wręcz wyśmienicie dla reprezentacji Polski. Dla ekipy Czesława Michniewicza trafił Robert Lewandowski.

Zobacz wideo Pracownik ośrodka sportowego ukradł pieniądze przeznaczone na pomoc dla uchodźców

Robert Lewandowski spełnia marzenia Polaków. Wygrywamy ze Szwecją po golu z rzutu karnego

Akcja zaczęła się w środkowej części boiska. Piłkę ostatkiem sił przerzucono na lewe skrzydło, gdzie czekał Sebastian Szymański. Pomocnik zagrał ją z powrotem wzdłuż linii pola karnego, a tam w polu karnym próbował dobiec do niej Grzegorz Krychowiak (zmiennik Jacka Góralskiego w połowie). Wtedy wbił się w niego Jesper Karlstrom, na co dzień piłkarz Lecha. Arbiter bez wahania podyktował rzut karny. 

Więcej treści sportowych znajdziesz na stronie głównej Gazeta.pl

Sędzia potwierdził swoją decyzję, a piłkę do "jedenastki" przyszykował Robert Lewandowski. Kapitan wziął głęboki wdech, ze spokojem podbiegł do piłki i celnie uderzył w prawy róg bramki. Robin Olsen kompletnie nie wyczuł intencji strzelającego.

Bramka Lewandowskiego była niezwykle ważna w kontekście awansu na MŚ 2022. W 71. minucie promocję do Kataru przypieczętował Piotr Zieliński i stało się wówczas jasne, że to biało-czerwoni pojadą na grudniowy mundial.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.