Tak Czesław Michniewicz ocenił Piotra Zielińskiego za mecz ze Szkocją

Piotr Zieliński był jednym z najsłabszych zawodników w meczu Szkocja - Polska. Czesław Michniewicz jednak broni piłkarza Napoli. - My nie stworzyliśmy mu takich warunków, w jakich czuje się najlepiej - mówił selekcjoner Polaków po zakończeniu spotkania.

Debiut Czesława Michniewicza w roli selekcjonera reprezentacji Polski pozostawił wiele do życzenia. Biało-czerwoni w kiepskim stylu zremisowali 1:1 ze Szkocją i teraz będą przygotowywać się do finału baraży ze Szwecją. "Dla drużyn grających tak, jak Polska w pierwszej połowie, nie ma miejsca na mundialu" - pisali eksperci na Twitterze. Dodatkowo Polacy stracili Bartosza Salamona, który w wyniku urazu przywodziciela nie zagra ze Szwecją. Boisko z urazem opuścił też Arkadiusz Milik.

Michniewicz wziął Zielińskiego w obronę. "Problem w innym miejscu"

Czesław Michniewicz wziął udział w konferencji prasowej po meczu ze Szkocją (1:1). Selekcjoner został zapytany o słabą postawę Piotra Zielińskiego i postanowił wziąć pomocnika Napoli w obronę. - Piotrek czuje się najlepiej z piłką przy nodze, kiedy może rozgrywać i kreować sytuacje. My nie stworzyliśmy mu takich warunków do gry, więc myślę, że tutaj widziałbym problem w zupełnie innym miejscu. Sam mecz toczył się w dobrym tempie - powiedział Michniewicz.

Dawid Szymczak, dziennikarz Sport.pl ocenił występ Zielińskiego na "dwójkę" w sześciostopniowej skali. "Przed przerwą właściwie go nie widzieliśmy. Nie miał żadnego wpływu na zespół, a Polska grała prymitywnie. W drugiej połowie grał nieco głębiej i częściej uczestniczył w akcjach, więc i gra reprezentacji stała się nieco bardziej płynna. Jak to często w przypadku Zielińskiego bywa - chcemy więcej" - czytamy w ocenach. Gorszą notę od Zielińskiego otrzymał tylko Arkadiusz Reca.

Najbliższym rywalem reprezentacji Polski będzie Szwecja, która wygrała 1:0 z Czechami w półfinale baraży po bramce Robina Quaisona w 110. minucie. - Poświęciliśmy dużo czasu na analizę Szwedów i mamy przygotowane sporo materiałów. Ale to akurat były ich wcześniejsze mecze i przyjrzymy się temu, co wydarzyło się w dzisiejszym spotkaniu - przyznał Michniewicz.

Mecz Polska - Szwecja odbędzie się 29 marca o godzinie 20:45 na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.