TVP ujawniła, kto skomentuje marcowe mecze reprezentacji Polski

Marcowe mecze Polaków zbliżają się wielkimi krokami. Zarówno sparing ze Szkocją, jak i finał baraży będzie transmitowany na antenach Telewizji Polskiej. Publiczny nadawca ujawnił pary komentatorskie na oba mecze.

Znamy już pełną listę zawodników powołanych przez Czesława Michniewicza do reprezentacji Polski na marcowe mecze, w tym finał baraży na Stadionie Śląskim. Nowy selekcjoner biało-czerwonych wybrał czterech piłkarzy z Ekstraklasy - mowa o Bartoszu Salamonie, Mateuszu Wietesce, Patryku Kunie i Kamilu Grosickim. Michniewicz nie ukrywał, że chciałby zagrać w finale baraży ze Szwedami. - Szwedzi grają przyjemniej dla rywala, bardziej przewidywalnie. Chcą dominować, ale też bardzo szybko odbudowują ustawienie - mówił selekcjoner.

Zobacz wideo Ivan zabrał piłkę i uciekł z mamą do Polski. "Syn pyta: mój dom jeszcze stoi?"

Wiadomo, kto skomentuje mecze Polaków w Telewizji Polskiej

Po tym, jak FIFA przyznała wolny los Polsce w półfinale baraży było jasne, że biało-czerwoni będą poszukiwać nowego rywala, aby przygotować się pod grę w finale. Baraż pomiędzy Szkocją a Ukrainą został przesunięty na czerwiec, w wyniku czego Polacy zagrają ze Szkotami w Glasgow, z czego nie był zadowolony Czesław Michniewicz. Po spotkaniu selekcjonera z dziennikarzami wiele wskazuje na to, że Polacy będą grali w formacji 1-3-4-3. "Trener nie ukrywa jednak, że chciałby, by kadra pod tym względem była elastyczna" - pisał Jakub Seweryn, dziennikarz Sport.pl.

Telewizja Polska poinformowała kibiców, kto skomentuje mecze z udziałem reprezentacji Polski w marcu. W sparingu ze Szkocją usłyszymy duet Mateusz Borek - Robert Podoliński, natomiast w finale baraży na antenie usłyszymy Jacka Laskowskiego oraz Marcina Żewłakowa. Mecze biało-czerwonych będą dostępne do obejrzenia w TVP 1, TVP Sport, na stronie internetowej sport.tvp.pl oraz w aplikacji mobilnej TVP Sport.

Mecz Szkocja - Polska odbędzie się 24 marca o godzinie 20:45 na Hampden Park w Glasgow. Pięć dni później biało-czerwoni zagrają w finale baraży ze zwycięzcą spotkania Szwecja - Czechy na Stadionie Śląskim w Chorzowie. Zapraszamy do śledzenia relacji na żywo z obu spotkań reprezentacji Polski w Sport.pl oraz w aplikacji mobilnej Sport.pl LIVE.

Więcej o: