Michniewicz ogłosił powołania z polskiej ligi. Gigantyczne zaskoczenie

Czesław Michniewicz ogłosił we wtorek nazwiska czterech piłkarzy, którzy zostali powołani z ekstraklasy do reprezentacji Polski na marcowe zgrupowanie. Znalazł się wśród nich Bartosz Salamon, który w niedzielę doznał urazu w meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków. Wielkim zaskoczeniem jest powołanie dla Patryka Kuna z Rakowa Częstochowa.

Podczas marcowego zgrupowania reprezentacji Polski, drużyna Czesława Michniewicza rozegra dwa spotkania. Najpierw 24 marca zmierzy się towarzysko ze Szkocją w Glasgow, by następnie 29 marca zagrać w finale baraży na Stadionie Śląskim ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy. Wygrany z tego drugiego spotkania zagra w finałach mistrzostw świata w Katarze, które odbędą się na przełomie listopada i grudnia.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Czesław Michniewicz już w zeszły poniedziałek ogłosił powołania z lig zagranicznych. Oprócz stałego trzonu kadry, w kadrze znalazły się także sensacyjne nazwiska. Chodzi m.in. o Konrada Michalaka, występującego w Konyasporze. W tym sezonie ligi tureckiej ofensywny prawoskrzydłowy strzelił gola i zanotował asystę w 25 meczach. Michniewicz zna Michalaka z reprezentacji U-21. Zaskoczeniem było też powołanie 30-letniego Marcina Kamińskiego. Stoper Schalke ostatni raz grał w kadrze w 2018 roku. Z orłem na piersi wystąpił tylko siedem razy, a debiutował w 2011.

Czesław Michniewicz powołał czterech zawodników z ekstraklasy

We wtorek Czesław Michniewicz ogłosił nazwiska kolejnych czterech piłkarzy, którzy zostali powołani do reprezentacji Polski z ekstraklasy. Wśród nich znaleźli się Kamil Grosicki, Mateusz Wieteska, Patryk Kun i Bartosz Salamon. Nazwisko tego ostatniego wydaje się o tyle niespodziewane, że jeszcze w poniedziałek pojawiły się informacje o jego kontuzji.

Salamon w niedzielnym meczu Lecha Poznań z Wisłą Kraków, w doliczonym czasie gry zderzył się w walce o górną piłkę z Elvisem Manu. Następnie upadł na murawę, a jego kolano wygięło się w nienaturalny sposób. Zawodnik natychmiast zszedł z boiska i widać było, że jest to raczej poważny uraz. Pojawiła się obawa, że Salamon doznał zerwania więzadła krzyżowego. W poniedziałek Lech przekazał informację, że Salamon uniknął poważnego urazu, jednak z powodu silnego bólu będzie musiał odpocząć od treningów.

Jednak największą sensacją jest powołanie na zgrupowanie Patryka Kuna. To 26-letni pomocnik, który aktualnie występuje w Rakowie Częstochowa. W swojej karierze sięgnął już po Pucharu Polski i dwukrotnie wygrywał Superpuchar Polski. W obecnym sezonie jest ważnym ogniwem zespołu Marka Papszuna, który jest w walce o mistrzostwo Polski. Kun zanotował w 22 spotkaniach cztery asysty.

Powołania na marcowe zgrupowanie reprezentacji Polski:

  • Bramkarze: Bartłomiej Drągowski, Kamil Grabara, Łukasz Skorupski, Wojciech Szczęsny.
  • Obrońcy: Jan Bednarek, Bartosz Bereszyński, Matty Cash, Kamil Glik, Michał Helik, Marcin Kamiński, Tomasz Kędziora, Tymoteusz Puchacz, Arkadiusz Reca, Maciej Rybus, Bartosz Salamon, Mateusz Wieteska.
  • Pomocnicy: Krystian Bielik, Przemysław Frankowski, Jacek Góralski, Grzegorz Krychowiak, Konrad Michalak, Jakub Moder, Przemysław Płacheta, Sebastian Szymański, Piotr Zieliński, Szymon Żurkowski, Kamil Grosicki, Patryk Kun.
  • Napastnicy: Adam Buksa, Robert Lewandowski, Arkadiusz Milik, Krzysztof Piątek, Karol Świderski
Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.