Media: Wielki powrót do kadry! Michniewicz wybrał czterech piłkarzy

Kamil Grosicki wraca do kadry. Jak podaje "Przegląd Sportowy", gracz Pogoni Szczecin ma się znaleźć na liście powołanych piłkarzy do reprezentacji Polski. Do szerokiej kadry na marcowe mecze"Biało-Czerwonych", trener Czesław Michniewicz ma też powołać m.in. Michała Pazdana czy Mateusza Wieteskę.

Kamil Grosicki wraca do reprezentacji Polski po roku absencji. Były zawodnik m.in. Hull City czy West Bromwich Albion swój ostatni mecz w kadrze rozegrał 31 marca 2021 roku w meczu z Anglią. Później stracił zaufanie w oczach portugalskiego szkoleniowca, Paulo Sousy, przez co nie pojechał na Euro 2020 i nie grał w kolejnych meczach eliminacji do Mistrzostw Świata, które w tym roku odbędą się w Katarze. 

Zobacz wideo Agent Grosickiego atakuje kluby ekstraklasy! "Jestem zażenowany"

Teraz gdy nowym selekcjonerem reprezentacji jest Czesław Michniewicz, Grosicki wróci do reprezentacji. Jak donosi "Przegląd Sportowy", zawodnik Pogoni Szczecin znalazł się na liście czterech graczy z polskiej Ekstraklasy, którzy zostaną powołani na marcowe mecze "biało-czerwonych". Oprócz Grosickiego, na powołanie może liczyć też Michał Pazdan (Jagiellonia Białystok), Mateusz Wieteska (Legia Warszawa) czy Bartosz Salamon (Lech Poznań). 

Kamil Grosicki w sierpniu podpisał kontrakt z Pogonią Szczecin. Wychowanek "Portowców" nie krył radości z faktu powrotu do szczecińskiego klubu. - Jestem szczęśliwy, że zostałem zawodnikiem Pogoni. Za mną wspaniałe przyjęcie na stadionie. Zrobię wszystko, by dać dużo radości naszym kibicom - tak mówił na pierwszej konferencji prasowej.

W ślad za słowami poszły też czyny. Do tej pory Grosicki na boisku pojawił się 17 razy, strzelił cztery bramki i zaliczył cztery asysty. Także w reprezentacji, zawodnik Pogoni Szczecin może się pochwalić imponującą liczbą spotkań. Grosicki w narodowych barwach pojawił się 83 razy, strzelił 17 goli i miał 24 asysty.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.