"On już tu jest". Krychowiak wylądował. Dziś podpisze kontrakt

Orzeł wylądował! Grzegorz Krychowiak pojawił się w Grecji, by podpisać kontrakt z AEK-iem Ateny.

Rosyjska inwazja na Ukrainę nieco wywróciła porządek w futbolowym świecie. Liga ukraińska, rzecz jasna, jest zawieszona, ale Priemjer-Liga trwa, jakby żadnej wojny nie było. W Rosji normalnie odbywają się mecze, ale wielu piłkarzy, przede wszystkim zagraniczni, buntuje się i szuka nowych klubów. Jednym z tych piłkarzy jest Grzegorz Krychowiak.

Zobacz wideo Michniewicz dotrzymał słowa. Wielki nieobecny reprezentacji Polski [SPORT.PL LIVE #16]

Czesi mówią o przewadze Polaków w barażach o MŚ. Czesi mówią o przewadze Polaków w barażach o MŚ. "Wszyscy to szanują"

Krasnodar czekają wielkie zmiany. Piąta drużyna ligi rosyjskiej w zeszłym tygodniu straciła trenera. Daniel Farke opuścił klub razem z całym swoim sztabem w obawie o bezpieczeństwo swojej rodziny. A pierwszym zagranicznym zawodnikiem, który odszedł został Viktor Claesson. Szwed doszedł do porozumienia z klubem i rozwiązał kontrakt za porozumieniem stron. Krychowiakowi umowy nie udało się rozwiązać, ale resztę sezonu spędzi na wypożyczeniu w lidze greckiej. Polaka ściągnął AEK Ateny.

Grecki klub w poniedziałek poinformował w mediach społecznościowych, że Krychowiak jest już Atenach.

Według greckich mediów, Krychowiak za przyjście do klubu na dziewięć spotkań grupy mistrzowskiej otrzyma 350 tys. euro, a także 100 tys. euro za podpis. W Atenach zostanie klubowym kolegą innego reprezentanta Polski Damiana Szymańskiego. Wraz z końcem sezonu wróci natomiast do Krasnodaru, zapewne tylko po to, by wówczas rozwiązać kontrakt. 

32-latek dołączył do FK Krasnodar przed sezonem 2021/2022. Wcześniej reprezentował barwy m.in. Lokomotiwu Moskwa, Paris Saint-Germain i West Bromwich Albion, czy Sevilli. Dla rosyjskiego klubu zdążył rozegrać 17 spotkań, w których strzelił pięć goli i zaliczył trzy asysty. 

Michniewicz zdradza plan Polaków na finał baraży. Michniewicz zdradza plan Polaków na finał baraży. "Na to położymy akcent"

AEK Ateny walczy o europejskie puchary

Klub ze stolicy Grecji jest aktualnie na trzecim miejscu w lidze ze sporą stratą do liderującej dwójki, PAOK-u oraz Olympiakosu. AEK walczy z Arisem Saloniki oraz Panathinaikosem o trzecie miejsce, które daje prawo gry w Lidze Konferencji Europy.

Więcej o: