Michniewicz ma problem. Kluczowy piłkarz nie zagra w barażach?

Chociaż Polska ma zagrać w finale baraży, to problemów Czesławowi Michniewiczowi nie brakuje. Selekcjoner polskiej kadry w rozmowie z TVP Sport odniósł się do sytuacji, w jakiej znaleźli się Grzegorz Krychowiak i Tomasz Kędziora. Zdradził również, kiedy zapadnie decyzja dotycząca powołań z ekstraklasy.

Reprezentacja Polski za wszelką cenę nie chciała grać z Rosją w barażach o awans na mistrzostwa świata w Katarze, długo jednak nie było wiadomo: co dalej? FIFA długo zwlekała z decyzją, czy Polska dostanie walkowera, czy może zmierzy się z innym rywalem. Ostatecznie we wtorek podjęto decyzję o walkowerze i awansie polskiej kadry do finału baraży. W nim zagramy ze zwycięzcą meczu Szwecja - Czechy. Niewykluczone, że 24 marca Polacy zagrają jeszcze mecz towarzyski, najprawdopodobniej ze Szkocją.

Zobacz wideo Reprezentacja Polski nie zagra baraży z Rosją [Twitter]

Szwedzi reagują na decyzję FIFA. Głos ze Szwecji: Całkowity bojkot mundialuSzwedzi reagują na decyzję FIFA. Głos ze Szwecji: Całkowity bojkot mundialu

Krychowiak i Kędziora nie zagrają w barażach? "Zobaczymy, jak sytuacja się rozwinie"

Chociaż Polacy automatycznie awansowali do finału baraży, to Czesław Michniewicz ma ból głowy. Chodzi o zawodników, którzy przez wojnę na Ukrainie nie będą mogli grać. Chodzi tu przede wszystkim o Grzegorza Krychowiaka. Przypomnijmy, ze pomocnik nie wyobraża sobie gry w Rosji. FIFA daje mu możliwość zawieszenia kontraktu, jednak później Polak będzie musiał wrócić do klubu. On tego nie chce. I pewne jest, że w koszulce Krasnodaru nie wystąpi.

Więcej treści sportowych znajdziesz również na Gazeta.pl

Drugi problem to sytuacja Tomasza Kędziory. On został ewakuowany z Kijowa i z oczywistych przyczyn również nie może grać. Jemu również na pomoc przychodzą nowe przepisy FIFA. Kędziora może związać się z innym klubem, a po zakończeniu działań wojennych wrócić do Dynama. Na razie Kędziora pozostaje jednak bez klubu. Mówiło się, że jest już o krok od Lecha Poznań, ale sprawa miała się skomplikować.

Grzegorz Krychowiak ma plan. Stawia Rosjanom twarde warunkiGrzegorz Krychowiak ma plan. Stawia Rosjanom twarde warunki

– Interesuję się mocno tą sytuacją i jestem w kontakcie z zawodnikami. Zobaczymy, jak ta sytuacja się dalej rozwinie, czasu do meczu pozostaje coraz mniej. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że Grzesiek Krychowiak nie rozegra już żadnego meczu do barażu. Zobaczymy, co z nim zrobimy. W kwestii Tomka Kędziory to z tego co wiem, ma duże szanse na angaż w Lechu Poznań na ten krótki czas. To byłoby dla nas bardzo dobre, bo może rozegrałby jeszcze jakiś mecz, choć kolejek ligowych do barażów pozostały raptem dwie. Wątpię więc, by nowy zawodnik od razu zaczął grać kosztem tych, którzy już w Lechu są, a konkurencja na jego pozycji jest duża – tak całą sytuację w rozmowie z TVP Sport skomentował Czesław Michniewicz.

- Grzesiek przyjedzie na zgrupowanie i będziemy rozmawiali. Zobaczymy, czy uda się jeszcze rozegrać mecz towarzyski w terminie spotkania z Rosją i wtedy podejmiemy decyzję. Wiemy, jaka jest sytuacja. Oswoiliśmy się z nią – dodał. Wyraził również nadzieję, że planowany sparing dojdzie do skutku, bo pomógłby ocenić, czy Krychowiak nadaje się do gry.

To nie koniec. Kolejne sensacyjne powołanie Michniewicza. Absolutny debiutantTo nie koniec. Kolejne sensacyjne powołanie Michniewicza. Absolutny debiutant

Powołanie z Ekstraklasy? Decyzja w ciągu kilku dni

Michniewicz już wkrótce powoła piłkarzy grających w ekstraklasie. Jak poinformował, decyzja zapadnie w najbliższy poniedziałek.

Więcej o: