Robert Lewandowski dał przykład. Anglicy idą w jego ślady

Najpierw Robert Lewandowski, a teraz kapitanowie drużyn Premier League, założą podczas meczów niebiesko-żółte opaski w barwach flagi Ukrainy, na znak solidarności z krajem atakowanym przez wojska rosyjskie.

Robert Lewandowski w sobotnim meczu Bayernu Monachium z Eintrachtem Frankfurt pełni funkcję kapitana swojego zespołu. Polak zdecydował się na piękny gest w związku z inwazją Rosji na Ukrainę. Na boisku grał z opaską w barwach właśnie Ukrainy i był jedynym piłkarzem Bayernu, który to zrobił.

Zobacz wideo Tak wyglądała ewakuacja Kędziory z Kijowa. Błyskawiczna reakcja

"Piłka nożna jest zjednoczona"

Teraz na identyczny gest jaki wykonał Robert Lewandowski, zdecydowano się w Premier League. Kapitanowie wszystkich drużyn Premier League założą podczas najbliższej kolejki (zaplanowanej na 5-7 marca) niebiesko-żółte opaski w barwach flagi Ukrainy, na znak solidarności z krajem, atakowanym przez Rosję. Przed rozpoczęciem wszystkich spotkań ma nastąpić chwila zadumy i solidarności z Ukrainą. Najprawdopodobniej w formie minuty ciszy lub oklasków. Oprócz tego na telebimach na dziesięciu stadionach pojawi się na niebiesko-żółtym tle komunikat: "Piłka nożna jest zjednoczona".

Więcej informacji o inwazji Rosji na Ukrainę znajdziesz TUTAJ>>>

- Premier League i jej kluby z całego serca potępiają działania Rosji i pokażą swoje poparcie dla narodu ukraińskiego we wszystkich meczach w ten weekend. Apelujemy, żeby powrócił pokój - napisała Premier League w oświadczeniu.

W najbliższej kolejce zostaną rozegrane takie mecze: Leicester - Leeds, Aston Villa - Southampton, Burnley - Chelsea, Newcastle -  Brighton, Norwich - Brentford, Wolves - Crystal Palace, Liverpool - West Ham, Watford - Arsenal, Tottenham - Everton i hit: Manchester City - Manchester United.

Liderem Premier League jest Manchester City, który ma sześć punktów przewagi nad Liverpoolem, ale jeden mecz rozegrany więcej.

Więcej o:
Copyright © Agora SA