Wiadomo, do kiedy Polska pozna rywala w barażach. PZPN dostał obietnicę

Na ten moment nie wiadomo, z kim reprezentacja Polski zagra w marcowych barażach po zawieszeniu Rosji w rozgrywkach międzynarodowych. Kiedy należy spodziewać się decyzji FIFA? - Mamy obiecane, że decyzja zostanie podjęta do końca tygodnia - powiedział Łukasz Wachowski, sekretarz generalny PZPN, w rozmowie z Canal+.

W poniedziałek FIFA i UEFA zawiesiły rosyjskie zespoły w rozgrywkach międzynarodowych. To oznacza, że mecz reprezentacji Polski z Rosją w ramach marcowych baraży najprawdopodobniej się nie odbędzie, choć Rosjanie planują odwołać się od tej decyzji od Trybunału Arbitrażowego ds. Sportu (CAS) w Lozannie. Scenariusz z walkowerem i automatycznym awansem do finału wydaje się być mało prawdopodobny, więc biało-czerwoni czekają na nowego rywala.

Zobacz wideo To piłkarze stoją za buntem PZPN. Wiemy, kto był inicjatorem

Kiedy FIFA podejmie decyzję dot. nowego rywala dla Polski? "Mamy obiecane"

Łukasz Wachowski, sekretarz generalny Polskiego Związku Piłki Nożnej, rozmawiał z Canal+ na temat marcowych baraży o awans na mistrzostwa świata w Katarze. Pracownik federacji zdradził, kiedy należy się spodziewać decyzji FIFA o nowym rywalu dla Polski. - Teraz nie wiemy, co z barażem, ale mamy obiecane, że ostateczna decyzja zostanie podjęta do końca tygodnia. Ale na dziś nie wiadomo, jak ten baraż finalnie będzie wyglądać. Chcemy grać i awansować, ale na pewno nie z Rosją - powiedział.

Zagraniczne media uważają, że reprezentacja Polski zagra w barażach ze Słowacją lub Węgrami. Pierwsza z reprezentacji zajęła trzecie miejsce w swojej grupie eliminacyjnej, tuż za Rosjanami. Węgrzy byli czwarci w "polskiej" grupie, ale mają otrzymać szansę ze względu na dobrą postawę w Lidze Narodów w sezonie 2020/2021. - Widziałem, że temat gry naszej reprezentacji pojawił się w zagranicznych mediach, ale na Węgrzech on w ogóle nie istnieje - mówił Sport.pl David Kaposi z węgierskiego portalu Infostart.hu.

W przyszłym tygodniu Czesław Michniewicz ogłosi listę około 30 powołanych piłkarzy na marcowe baraże. Na tej liście ma się znaleźć m.in. Damian Dąbrowski (Pogoń Szczecin), Kamil Grabara (FC Kopenhaga) czy Mateusz Wieteska (Legia Warszawa). Zgrupowanie rozpocznie się ono 20 marca w Książenicach, w Legia Training Center.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.