Reprezentant Polski przekazał wiadomość do Tarasowa: Pie**** się

Tomasz Kędziora, piłkarz reprezentacji Polski Dynama Kijów, nie przebierał w słowach w krytyce Dmitrija Tarasowa, byłego reprezentanta Rosji. - Jesteś dennym człowiekiem - napisał m.in. do niego.

Trwa rosyjska inwazja na Ukrainę. W poniedziałkowy wieczór Władimir Putin oficjalnie uznał niepodległość separatystycznych republik - Donieckiej i Ługańskiej. W czwartek rozpoczęła się rosyjska inwazja na Ukrainę. Putin ogłosił rozpoczęcie "operacji wojskowej" i wezwał ukraińskich żołnierzy do złożenia broni. Ostrzelane zostały punkty militarne na terenie całego kraju. Pojawiają się również doniesienia o atakach na cywilów. Aktualnie toczą się ciężkie walki o ukraińskie miasta, między innymi o Kijów.

Zobacz wideo Smuda podsunął pomysł Peszcze. A ten już działa. Zebrał kapitalną ekipę

Kędziora wprost do Tarasowa: Nie wiesz, co tutaj się dzieje

W ostatnich dniach w Kijowie był reprezentant Polski Tomasz Kędziora, piłkarz tamtejszego Dynama. Polskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych we współpracy z Polskim Związkiem Piłki Nożnej zorganizowało ewakuację Kędziory i jego rodziny z atakowanego miasta. Najpierw Kędziora wyjechał do Lwowa, a w niedzielę przekroczył granicę i znalazł się w Polsce.

Teraz Tomasz Kędziora skrytykował Dmitrija Tarasowa. Były reprezentant Rosji zapowiedział wcześniej na Instagramie, że nie będzie krytykował inwazji Rosji na Ukrainę.

- Jesteś dennym człowiekiem. Nie wiesz, co tutaj się dzieje na Ukrainie. Pie***l się!. Mam nadzieję, że przeczytasz ten post. Wszyscy ludzie, którzy wspierają rosyjskiego okupanta w wojnie, pier***cie się wszyscy - napisał Tomasz Kędziora.

Tomasz Kędziora gra w Dynamie Kijów od 2017 roku. Do klubu ze stolicy Ukrainy trafił z Lecha Poznań. W barwach ukraińskiego klubu zdobył mistrzostwo Ukrainy, dwa Puchary Ukrainy i trzy Superpuchary. Do tego obrońca występował w Lidze Mistrzów i Lidze Europy. Kontrakt piłkarza z Dynamem obowiązuje do końca czerwca 2024 roku.

Więcej o:
Copyright © Gazeta.pl sp. z o.o.