Grosicki zapowiada wielki powrót. "Jestem gotowy"

Kamil Grosicki przyznał, że po niemal rocznej przerwie marzy mu się ponowna gra w reprezentacji Polski. Znajdujący się w tym sezonie w dobrej formie skrzydłowy Pogoni Szczecin stwierdził, że jest "bliżej niż dalej" powrotu do gry w polskiej kadrze.

Po raz ostatni w narodowych barwach Kamil Grosicki wystąpił 31 marca 2021 roku, kiedy to wszedł w samej końcówce meczu z Anglią na Wembley. W kolejnych miesiącach Paulo Sousa przestał na niego stawiać, a przy tym nie powołał go na Euro 2020. W przyszłym miesiącu minie zatem rok, odkąd 33-latek zagrał w biało-czerwonych barwach.

Zobacz wideo Kamil Grosicki zszokowany brakiem powołania. Agent zdradza kulisy

Cóż za liczby Polaków za granicą. Lewandowski wcale nie jest najlepszyCóż za liczby Polaków za granicą. Lewandowski wcale nie jest najlepszy

Grosicki wierzy w ponowną grę w kadrze

Nowy selekcjoner reprezentacji Polski nie wyklucza powrotu "Grosika" do kadry. Czesław Michniewicz rozważa powołanie skrzydłowego Pogoni Szczecin na najbliższy barażowy mecz z Rosją. Niebawem będzie miał ponadto obejrzeć go w akcji na żywo, o czym sam Grosicki powiedział w programie "Foot Truck". - Michniewicz dzwonił, powiedział, że przyjedzie na mecz Pogoni z Lechem. Mamy porozmawiać na temat możliwego powrotu do reprezentacji - przyznał.

33-latek dodał, że wierzy w ponowną grę w kadrze. - To dla mnie ważny temat. Czuję się pewnie. Jestem bliżej niż dalej powrotu do reprezentacji. Czytałem wypowiedzi trenera, wiele razy o mnie mówił. Powiedział, że na mecz z Rosją potrzebuje doświadczonych zawodników - dodał.

Powrót do kadry marzeniem Grosickiego

W dalszej części rozmowy skrzydłowy Pogoni Szczecin wyznał, że gra w reprezentacji Polski wciąż jest jego marzeniem. - Muszę być w formie i w każdym meczu to udowadniać. Nie zrezygnowałem z reprezentacji. Jestem gotowy, by w niej grać. To dla mnie największy zaszczyt. Powrót do reprezentacji to moje marzenie - dodał.

Przy okazji rozmowy na temat gry w kadrze Grosicki wrócił do czasu swojego debiutu. - Jak byłem młody, to marzyłem, żeby strzelić choć jedną bramkę w kadrze. Żeby mieć z 20 asyst i jedną bramkę, żeby później powiedzieć, że przynajmniej gola strzeliłem. A moja kariera tak się rozpędziła, że grałem na wielkich turniejach, miałem czynny udział w eliminacjach. 83 mecze - to bardzo dużo. Myślę, że te liczby poprawię w każdej rubryce - zapowiedział.

Cezary KucharskiSą najnowsze informacje o stanie zdrowia Kucharskiego. "Bliscy przekazali"

Po raz pierwszy w narodowych barwach Kamil Grosicki zagrał 2 lutego 2008 roku, rozgrywając 10 minut w meczu towarzyskim z Finlandią (1:0). Od tamtego czasu wystąpił w 83 spotkaniach, w których strzelił 17 goli i zanotował 24 asysty.

Więcej o: