Michniewicz odwiedził duet Polaków. To będzie absolutny debiutant w kadrze

Kończy się tournee Czesława Michniewicza po Włoszech. Na zakończenie swojej wyprawy w poniedziałek wieczorem selekcjoner spotkał się z Bartoszem Bereszyńskim i Karolem Linetty, a we wtorek z polskim duetem ze Spezii - Arkadiuszem Recą i Jakubem Kiwiorem. Już w środę Michniewicz wybiera się do Wielkiej Brytanii, gdzie spotka się z kolejnymi pięcioma kadrowiczami.

Czesław Michniewicz po objęciu stanowiska selekcjonera reprezentacji Polski nie próżnuje. Nowy opiekun kadry pełni swoją funkcję dopiero osiem dni, a zdążył już odwiedzić dwunastu potencjalnych reprezentantów. Zgodnie z zapowiedziami zaczął od wizyty u Roberta Lewandowskiego, teraz z kolei zakończył swoje tournee po Włoszech.  

Zobacz wideo Michniewicz o Adamie Nawałce, odejściu Sousy i perspektywach reprezentacji. Jaki skład na baraże?

- Tak jak w wojsku jest hierarchia, tak i w reprezentacji. Kapitanem i najważniejszym zawodnikiem jest Lewandowski. Tak jak nowy prezydent USA daje sygnał, gdy wybiera miejsce pierwszej wizyty, tak i ja pierwszą wizytę zaplanowałem u Roberta. Z szacunku dla niego i jego dokonań, a także chcę się dowiedzieć od zawodnika takiej klasy, czego potrzebuje reprezentacja, którą on zna świetnie, żeby skutecznie walczyć o mistrzostwa świata - mówił Michniewicz w wywiadzie ze Sport.pl.

Koniec włoskiej wyprawy Michniewicza

Na zakończenie włoskiej wyprawy Czesław Michniewicz w poniedziałek wieczorem rozmawiał z pomocnikiem Torino Karolem Linettym, a także z Bartoszem Bereszyńskim, który tego samego dnia przedłużył swój kontrakt z Sampdorią Genua do końca czerwca 2025 roku

Jakub KiwiorPolski 21-latek robi furorę we Włoszech. Michniewicz już po niego jedzie

We wtorek z kolei Michniewicz spotkał się z dwoma zawodnikami Spezii - Arkadiuszem Recą oraz Jakubem Kiwiorem, którego bardzo dobrze zna z młodzieżówki.

Łącznie, przez kilka dni pobytu we Włoszech Czesław Michniewicz spotkał się aż z 11 zawodnikami - Piotrem Zielińskim (Napoli), Kamilem Glikiem (Benevento), Bartłomiejem Drągowskim i Krzysztofem Piątkiem (obaj Fiorentina), Łukaszem Skorupskim (Bologna), Szymonem Żurkowskim (Empoli), Wojciechem Szczęsnym (Juventus), Bartoszem Bereszyńskim (Sampdoria), Karolem Linettym (Torino), a także Arkadiuszem Recą i Jakubem Kiwiorem (obaj Spezia). 

Wojciech SzczęsnyMichniewicz odwiedził Szczęsnego. A ten rozrysował mu taktykę na Rosję

Teraz Wielka Brytania

Jak informuje Interia, teraz selekcjoner nie zamierza odpoczywać i już w środę uda się do Wielkiej Brytanii. Będzie tam zaledwie do piątku i zamierza m.in. obejrzeć z trybun środowy mecz Aston Villa - Leeds United, w którym zagrać mają Matty Cash i Mateusz Klich. Z oboma zawodnikami Czesław Michniewicz ma też się spotkać, podobnie jak z Krystianem Bielikiem (Derby), Janem Bednarkiem (Southampton) i Jakubem Moderem (Brighton&Hove Albion).

Selekcjonerowi nie uda się za to porozmawiać z kontuzjowanym Kamilem Jóźwiakiem (Derby), który rehabilituje się w Polsce, ani z Przemysławem Płachetą (Norwich).

Więcej o: