Boniek komentuje wybór Michniewicza i ma innego kandydata na selekcjonera. "Dlaczego?"

- Dlaczego nie brano w PZPN pod uwagę Michała Probierza? - napisał Zbigniew Boniek na Twitterze. Były prezes związku znów zabrał głos w sprawie wyboru Czesława Michniewicza na stanowisko selekcjonera reprezentacji Polski.

Czesław Michniewicz został wybrany selekcjonerem reprezentacji Polski. Kandydatów było wielu i nie tylko z Polski. Wiele osób ma problemy z decyzją prezesa PZPN, Cezarego Kuleszy z różnych względów: sportowych oraz afery związanej z rozmowami z szefem mafii piłkarskiej - Ryszardem F., odpowiedzialnym za ustawienie meczów i korupcję w polskiej piłce na początku XXI wieku. 

Zobacz wideo Czesław Michniewicz o wyborze bramkarza na baraże. "Innej odpowiedzi być nie może"

Zbigniew Boniek znów komentuje wybór selekcjonera. "Dlaczego nie Michał Probierz?"

Zbigniew Boniek już dwukrotnie odnosił się do wyboru Czesława Michniewicza na owe stanowisko. Doradził trenerowi, aby skupił się na przeprowadzeniu biało-czerwonych przez baraże do Kataru, nawiązując w ten sposób do pytań dziennikarzy podczas konferencji prasowej. "Kariera Czesława Michniewicza jako selekcjonera będzie się rozgrywała w 3 dniach, od poniedziałku 21 marca do czwartku 24 marca… 3 dni tylko. Trzeba mieć wątrobę i odwagę" - dodał później

Więcej treści sportowych znajdziesz na Gazeta.pl

Tym razem były prezes PZPN życzył nowemu selekcjonerowi powodzenia i zapytał o innego polskiego trenera. "Życząc Czesławowi Michniewiczowi i reprezentacji Polski sukcesu w Rosji ciekawi mnie, dlaczego nie brano w PZPN pod uwagę Michała Probierza? Przecież to z Nim Jagiellonia Białystok odnosiła największe sukcesy…" - czytamy na Twitterze.

Nawiązanie do Jagielloni Białystok nie jest przypadkowe. Obecny prezes PZPN, Cezary Kulesza był prezesem Jagielloni w latach 2010-2021. Od lipca do grudnia 2011 roku rolę trenera zespołu pełnił za to Michniewicz. Epizod w Jagielloni miał też Michał Probierz, tak jak napisał Boniek. 49-latek pozostaje obecnie bez zatrudnienia po tym, jak po dwóch dniach rozstał się z Termaliką Bruk-Bet Nieciecza. Probierz z Jagiellonią Białystok sięgnął w 2010 roku po Puchar Polski i rok później po Superpuchar Polski.  

Barca ma duży problem. Ofensywa leży, a zaraz mecz z BayernemPrezydent Barcelony żąda wysłania gwiazdy na trybuny. A Xavi ma inne zdanie

Czesław Michniewicz ma mniej niż 50 dni na przygotowanie się do pierwszego meczu barażowego, w którym reprezentacja Polski zagra na wyjeździe z Rosją. To spotkanie odbędzie się 24 marca. Jeśli Polska wygra, to w decydującym o awansie na meczu zagra ze zwycięzcą pary Szwecja - Czechy. Jeśli Michniewicz pozostanie na stanowisku po barażach, to jego kolejnymi meczami będą czerwcowe i wrześniowe starcia w Lidze Narodów. Polska zagra w grupie czwartej pierwszej dywizji z Belgią, Holandią oraz Walią (najlepsza drużyna awansuje do turnieju finałowego, najsłabsza spadnie do dywizji B).

Więcej o: