Czerczesow oferuje pomoc. Jasna deklaracja. I te słowa o Michniewiczu. "Towarzysz"

Stanisław Czerczesow w rozmowie z Match TV zadeklarował, że jest gotów pomóc sztabowi szkoleniowemu reprezentacji Rosji przed marcowym barażem z Polską.

O tym, że Stanisław Czerczesow może zostać selekcjonerem reprezentacji Polski, plotkowało się przede wszystkim latem, po nieudanych mistrzostwach Europy. "Można usłyszeć, że dla 57-letniego Czerczesowa możliwość pracy z reprezentacją Polski byłaby atrakcyjną opcją. Rosjanin jako selekcjoner zarabiał w swoim kraju ponad dwa miliony euro rocznie. To wpłynęło na majątek szkoleniowca. Słyszymy, że pieniądze nie będą liczyły się w momencie, w którym będzie wybierał kolejne wyzwanie. A praca z Polakami mogłaby być dla Czerczesowa ciekawa pod względem ambicji" - pisał wtedy serwis sport.tvp.pl.

Zobacz wideo Michniewicz odpiera ataki korupcyjne. "Nie byłem świadkiem koronnym"

Tak ma wyglądać sztab Michniewicza. Tak ma wyglądać sztab Michniewicza. "Zaufany człowiek i mój krajan z Dębicy"

Do tej pracy nie doszło. Być może też dlatego, że kiedy Paulo Sousa w grudniu uciekał z reprezentacji Polski, Czerczesow już miał pracę - kilka dni wcześniej został trenerem węgierskiego Ferencvarosu. W poniedziałek selekcjonerem Polski został też Czesław Michniewicz. - Już mu pogratulowałem jego nominacji. Nawet mi podziękował za miłe słowa - powiedział Czerczesow w Match TV.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

Czerczesow z Match TV rozmawiał w poniedziałek. Już po nominacji Michniewicza na nowego selekcjonera zadeklarował, że jest gotów pomóc rosyjskiemu sztabowi kadry rozpracować Polskę przed marcowym barażem. - Może być jeden, drugi, trzeci trener, ale drużyna narodowa jest jedna. Tutaj nie będzie problemów - powiedział Czerczesow.

"Oglądaliśmy wiele meczów drużyn Michniewicza"

A kiedy przytoczone zostały mu słowa Romana Oreszczuka - byłego piłkarza Legii Warszawa - który powiedział, że Michniewicz jako nowy trener reprezentacji Polski, jest tajemnicą dla każdego przeciwnika, odparł: - Dla mnie nie jest tajemnicą, ale kolegą i towarzyszem. Kiedy pracowałem w Legii, oglądałem wiele meczów drużyn Michniewicza, aby poznać jego pomysł na futbol i się na niego przygotować - powiedział Czerczesow. 

Czesław MichniewiczSzymon Jadczak grzmi: "Dzień hańby". Reakcje na konferencję Michniewicza

I dodał, że na pewno pomoże, jeśli obecny sztab Rosji - na czele z Walerijem Karpinem  - poprosi go o radę. Choć nie wie, czy 24 marca uda mu się być w Moskwie, gdzie zaplanowany jest mecz z Polską. - Na pewno będę trzymał kciuki za naszą reprezentację. Życzę jej, by przeszła dalej - zakończył Czerczesow.

Więcej o: