Kulesza przekazał informacje nt. negocjacji z nowym trenerem. "Trzymam się planu"

- Trzymam się planu, o którym głośno już powiedziałem. [...] Mogę natomiast powiedzieć, że w negocjacjach w sprawie wyboru nowego selekcjonera wszystko jest na dobrej drodze - stwierdził prezes PZPN Cezary Kulesza na łamach "Przeglądu Sportowego".

W dalszym ciągu nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem piłkarskiej reprezentacji Polski. 31 stycznia na Stadionie Narodowym prezes PZPN Cezary Kulesza ujawni, kto obejmie tę funkcję, po tym jak w grudniu opuścił biało-czerwonych Paulo Sousa.

Zobacz wideo Kulesza: Ci trenerzy, których bym chciał, są nieosiągalni. Mają kontrakty

Napastnik Manchesteru United odchodzi do La Liga. Napastnik Manchesteru United odchodzi do La Liga. "Czuje potrzebę zmian"

Obecnie faworytem do przejęcia polskiej kadry jest ukraińska legenda piłki nożnej, Andrij Szewczenko.  "Trzeba jednak spełnić jeszcze kilka warunków. Pierwszym z nich jest zapewnienie pensji Ukraińca, który wprawdzie nie chce zarabiać aż 3 mln euro, ale tyle, co we włoskiej Genoi, czyli około 2,3-2,5 mln euro" - pisał dziennikarz Sport.pl, Jakub Seweryn. Część kwoty miałaby zostać opłacana przez sponsorów.

Oprócz tego na liście kandydatów mają znajdować się Adam Nawałka, a także Jan Urban, o czym pisał w poniedziałek "Przegląd Sportowy". Tymczasem szkoleniowiec Górnika Zabrze zdementował, że miał się spotkać z Kuleszą na zgrupowaniu klubu ekstraklasy w tureckim Belek. - Nie spotkałem się w Turcji z prezesem Kuleszą, nie jesteśmy też umówieni. Spokojnie pracujemy, przygotowujemy się do wiosny - powiedział Urban dla "PS".

Kulesza o wyborze nowego selekcjonera reprezentacji Polski. "Trzymam się planu, o którym głośno już powiedziałem"

We wtorek Cezary Kulesza udzielił wywiadu "Przeglądowi Sportowemu", odnosząc się do kwestii wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski. - Dopóki nie wybiorę nowego trenera reprezentacji, mogę powiedzieć, że wszyscy kandydaci są w grze. Trzymam się planu, o którym głośno już powiedziałem. Przed ogłoszeniem selekcjonera nie będę opowiadał o podejmowanych przeze mnie działaniach - powiedział Kulesza.

Więcej treści sportowych znajdziesz też na Gazeta.pl

I dodał: - Postanowiłem nie udzielać w tej chwili żadnych informacji, bo to niczemu nie służy. Gdy dokonam ostatecznego wyboru i podpiszemy kontrakt, będzie czas, by o tym porozmawiać - dodał. - Mogę natomiast powiedzieć, że w negocjacjach w sprawie wyboru nowego selekcjonera wszystko jest na dobrej drodze - zakończył szef PZPN.

Instagram - Ołeh MajikUkraiński piłkarz źle wspomina czasy gry w Polsce. "Traktują nas jak niewolników"

Polacy czekają na selekcjonera, a potem na walkę o tegoroczny mundial w Katarze. Półfinałowy mecz w barażach o udział w mistrzostwach świata odbędzie się za niespełna dwa miesiące - biało-czerwoni zagrają na wyjeździe z Rosją już 24 marca. W przypadku zwycięstwa Polacy zmierzą się z wygranym z pary Czechy - Szwecja.

Więcej o: