Tomaszewski komentuje negocjacje prezesa PZPN z Nawałką. "Katastrofalny błąd"

Jan Tomaszewski od dawna daje się poznać jako osoba, która niezbyt często stara się trzymać język za zębami. Tym razem były bramkarz reprezentacji Polski skomentował postawę Adama Nawałki, który jest jednym z głównych kandydatów do objęcia polskiej kadry po odejściu Paulo Sousy.

Spekulacje dotyczące wyboru nowego selekcjonera reprezentacji Polski trwają już od kilku tygodni. Po tym, jak wraz z końcem 2021 roku ze stanowiska zrezygnował Paulo Sousa zaczęło się gorączkowe poszukiwanie nowego trenera, który poprowadzi Polaków w marcowym spotkaniu barażowym przeciwko Rosji.

Zobacz wideo "Adam Nawałka ma poparcie grubych ryb w reprezentacji Polski"

Paulo Sousa dopiero rozpoczął współpracę z nowym klubem a już zdążył rozzłościć piłkarzy. Brazylijskie media donoszą, że piłkarzom nie spodobały się zmiany, jakie wprowadza były selekcjoner Polaków.Paulo Sousa daje się we znaki piłkarzom Flamengo. Media cytują ich narzekania

Tomaszewski z apelem do Nawałki

Jan Tomaszewski w rozmowie z "Super Expressem" po raz kolejny udowodnił, że lubi kontrowersyjne wypowiedzi. Najpierw jednak skomentował zachowanie Cezarego Kuleszy, który wciąż zwleka z zatrudnieniem nowego selekcjonera. - Brawa dla Cezarego Kuleszy! Wie, z kim rozmawiał. Trener może się kontaktować z piłkarzami. To rozumiem - skomentował.

Następnie były bramkarz reprezentacji Polski odniósł się do samego Adama Nawałki. - Nie rozumiem jednej rzeczy, czyli postawy Adama Nawałki, który zakończył pracę z kadrą w sposób niechlubny. Dziwię się, że postawił takie warunki. Byłaby to dla niego idealna rehabilitacja, gdyby udało mu się wygrać te baraże i skupił się tylko na tym. Adam, wydaje mi się, że zrobiłeś tu katastrofalny błąd - powiedział.

Tomaszewski wskazuje, kiedy powinno się wybrać selekcjonera

W swoich słowach Tomaszewski odniósł się do medialnych spekulacji dotyczących potencjalnej długości umowy Nawałki. Sugerowano, że jeśli zostanie on nowym selekcjonerem, kontrakt wiążący go z polską kadrą będzie ważny do końca 2022, a nawet 2023 roku.

Mateusz BorekMateusz Borek zirytowany decyzjami Kuleszy. "Tak się nie robi"

Jan Tomaszewski wskazał ponadto konkretny termin, w którym według niego powinno nastąpić ogłoszenie nazwiska nowego selekcjonera. Jego zdaniem wręcz musi do tego dojść "w najbliższy poniedziałek". Jeżeli tak się nie stanie, to podkreślił, że "zacznie się na poważnie martwić całą sytuacją".

Więcej o: